ИН4С

ИН4С портал

Путин затражио да Русија и даље буде против легализације „лаких дрога“

1 min read

Русија мора и даље бити против продаје и легализације „лаких дрога“, рекао је Владимир Путин на сједници предсједништва Државног савјета Русије која је била посвећена  борби против наркотика.

putin

„Наравно, ми не можемо да у нашем текућем раду не узмемо у обзир да је више држава покренуло праву кампању легализације појединих врста дроге, такозваних лаких дрога. Ми смо, несумњиво, против таквих приступа и ту тачку гледишта треба активније заступати на свим међународним нивовима„, казао је председник Русије.

Он је истакао да у последње постоји тенденција смањења коришћења дроге међу грађанима Русије. Такође, међу младима се смањила смртност због коришћења наркотика. Путин је нагласио да је питање борбе против наркотика у Русији проблем националне безбједности земље.

„С обзиром да код нас већи део такозваних тешких дрога долази из иностранства, потребно је појачати оперативни рад не само Федералне службе за контролу промета наркотика (ФСКН), већ и Федералне службе безбједности (ФСБ), пограничне службе, свих који на граници раде на спречавању убацивања дроге у земљу“, рекао је Путин.

Руски лидер је позвао да интензивирање борбе против ширења дроге преко интернета. Он је истакао да успеси у борби против наркоманије могу бити постигнути само путем тесне сарадње с одговарајућим органима других држава и међународним структурама.

При том, Путин је констатовао да земље Северноатлантске алијансе, које су заступљене у Авганистану, нису вољне да активно сарађују са Русијом у питању борбе против нарко-опасности.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *