Путин: Уговор о Евразијском економском савезу биће потписан 29. маја
1 min read
Предсједник Русије Владимир Путин сматра да ће уговор о Евразијској економској унији (Русија,Бјелорусија и Казахстан) бити потписан потписан 29. маја. Шеф руске државе рекао је ово новинарима у уторак, након састанка Високог Евразијского одбора.
“Данас смо направили веома озбиљан корак напред”,- рекао је он. “На експертском нивоу увијек се не успјева договорити о неким нијансам, које представљају интересе уговорних страна”, додао је предсједник. “Али, данас смо значајно напредовали и постоје сви разлози да вјерујемо да ће се потписивање десити у заказаном термину”, рекао је Путин.
Предсједник је истакао да санкције САД неће утицати на интеграцију. “Санкције (од стране САД у вези са РФ) не могу утицати на евроазијске интеграције”, рекао је он, “То се тиче само оних земаља, које се баве овом интеграцијом” – рекао је предсједник.
Раније у уторак шеф руске државе је изразио увјерење да се закључени уговор учинити још један корак у продубљивању интеракције између три земље. “То ће омогућити повећање конкурентности наше привреде, привлачење унутрашњих и спољних инвеститора”, – рекао је Путин. “Ово тржиште у 170 милиона људи може више да апелује и постане информативно”, рекао је он.
Као што је раније у уторак предсједник управног Одбора Евроазијске економске комисије Виктор Христенко, све главне разлике на нацрт уговора о Заједничком економском простору (ЦЕС) су прихватњиве, остала су само билатерална питања о којима ће се наставити разговор.
Што се тиче уласка Јерменији, на ЦЕС-у, а пројекат би требало да буде представљен до 1. јуна.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: