Путин поручио Шолцу: Кијев кочи преговоре, а Запад игнорише ратне злочине украјинске војске

Председник Русије Владимир Путин разговарао је поново данас разговарао телефоном са немачким канцеларом Олафом Шолцом и том приликом поручио да Кијев покушава да одложи мировне преговоре са Русијом, али да Москва и даље жели да их настави.
Како је рекао, кијевски режим на све могуће начине покушава да одложи преговарачки процес, износећи све више нереалних предлога, наводи се саопштењу Кремља.
Ипак, како је додао, руска страна је спремна да настави трагање за решењем у складу са својим добро познатим принципијелним приступима, стоји у саопштењу.
Путин је такође скренуо пажњу Шолцу на то да Запад игнорише ракетна гађања украјинских снага на Доњецк и Макејевку што доводи до великог броја жртава.
„То су ратни злочини које Запад игнорише“, поручио је Путин.
Шолц је, међутим, како наводи прес служба немачког канцелара, са своје стране позвао Путина да што пре донесе одлуку о прекиду ватре како би се хуманитарна ситуација у Украјини поправила.
„Канцелар је поново позвао руског лидера телефоном. Разговарали су скоро сат времена, а главна тема била је рат у Украјини. Канцелар је позвао руског председника да што пре обустави ратна дејства како би се поправила хуманитарна ситуација и пронашло дипломатско решење конфликта“, додаје се.
Од њих једино очекујем да уживо преносе спаљивање Пушкинових пјесама са трга.