IN4S

IN4S portal

Putin: Ne sme se ljudima pretiti otkazom jer odbijaju da se vakcinišu

Prisiljavanje na vakcinaciju protiv virusa korona, uključujući i pretnju otkazom, je nedopustivo, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na kongresu stranke „Jedinstvena Rusija“.

Vladimir Putin, foto: Sputnjik, KREMLIN / VIA REUTERS

Prisiljavanje na vakcinaciju protiv virusa korona, uključujući i pretnju otkazom, je nedopustivo, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na kongresu stranke „Jedinstvena Rusija“.

„Samo zajednički možemo da pobedimo opasnu epidemiju. U suštini, glavno oružje protiv širenja virusa je vakcinacija, tu nema šta novo da se kaže. Ponovo ću istaći: naravno, nikoga tu ne treba primoravati. Naročito je nedopustiv pritisak nakon koga ljudi mogu izgubiti posao. Morate umeti da ubeđujete da je potrebna vakcinacija, uporno, s poštovanjem prema ljudima. Treba ih ubediti da je neophodno da to urade, da im objasnite koliko je važno da se vakcinišu kako bi sačuvali svoj život, zdravlje, zaštitili svoje bližnje. Morate pokazivati da ta vakcina zaista funkcioniše, da smanjuje rizik od komplikacija“, poručio je lider Rusije, prenosi Sputnjik.

Putin je istakao da se zemlja ponosi svojim lekarima i medicinskim osobljem – „oni rade naporno, samopožrtvovano, bez ikakvog preuveličavanja, ne štedeći se“, osiguravaju planiranu medicinsku pomoć, spasavaju ljude, bore se za njihovo zdravlje, između ostalog i u crvenim zonama.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Putin: Ne sme se ljudima pretiti otkazom jer odbijaju da se vakcinišu

  1. Putin, najveće razočarenje Rusije i cijelog pravoslavnoj svijeta. Gejtsova, Rokfelerova i Rotshildova sluga. Pii

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *