Провјеравају поступање полицајки које су обезбјеђивале Меденицу
1 min read
ВЕСНА МЕДЕНИЦА ПРИВЕДЕНА У СДТ/ - ФОТО: ЛАЗАР РУЖИЋ
Управа за извршење кривичних санкција (УИКС) утврдиће да ли су се о правила службе огријешиле затворске полицајке које су обезбјеђивале Весну Меденицу када је покушала да се убије.
Повреде које је Меденица нанијела себи нијесу угрозиле њен живот, преносе Вијести.
Она се разбијеним стаклом огребала у предијелу врата 20. априла увече, након што су је полицајке пустиле да се истушира у болничком тоалету.
Меденица покушала да изврши самоубиство
Из УИКС-а су “Вијестима” одговорили да су у току процедуре прикупљања података, сазнања и информација о предметном догађају, у циљу утврђивања свих одлучујућих чињеница и околности.
”У односу на наведени догађај, обавијештена је и Управа полиције ради евентуалног предузимања радњи и мјера из њихове надлежности. Након спровођења предње описаних процедура и утврђивања чињеница, надлежни у Управи за извршење кривичних санкција ће поступити у складу са даљом законском процедуром”, објаснили су.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

