IN4S

IN4S portal

Pronađeni kokain, ekstazi i marihuana, uhapšeni Podgoričanin i državljanin Srbije

Podgoričanin D.V. (36) uhapšen je u Ulcinju, nakon što su kod njega pronađeni ekstazi i kokain.

„Policijski službenici Mobilne jedinice Regionalnog centra granične policije ‘Jug’ su, u rejonu Velike plaže u Ulcinju, izvršili kontrolu i pregled lica D.V. (36) iz Podgorice i tom prilikom kod istog pronašli 22 tablete ekstazija i 11 pvc zamotuljaka opojne droge kokain. Nakon prikupljenih obavještenja, sa događajem je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, po čijem je nalogu D.V. lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga“, saopštila je Uprava policije.

droga policija

Službenici Stanice granične policije Pljevlja su, u saradnji sa službenicima Fronteksa, izvršili granične provjere državljanina Srbije D.I. (35), na graničnom prelazu Ranče, gdje je detaljnom kontrolom, u desnom faru automobila koji je vozio, pronađena „biljna materija zelene boje nalik na opojnu drogu marihuanu“.

Državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici se izjasnio da u navedenom događaju nema elemenata krivičnog djela čije se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti.

„Cijeneći postojanje prekršaja, D.I. je lišen slobode zbog počinjenih prekršaja iz člana 52 Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga i člana 317 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, nakon čega je predat službenicima Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja na dalje postupanje“, piše u saopštenju.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *