Прољећно чишћење рачунара
1 min read
Истраживања су показала да се на геџетима налази хрпа бактерија – па и оних које обитавају у тоалетима.
Колико год жељели да све полијете киселином, то никако не би било мудро – у наставку слиједи неколико савјета којима се можете водити како бисте колико-толико очистили геџете, компјутере и припадајуће периферије.
Прије свега потребно је бити сигуран да су уређаји угашени, и кренути у акцију.
За чишћење компјутерског екрана послужите се готовим специјализованим растворима или користите дестиловану воду у комбинацији с меканом крпом. Коришћењем обичне воде можете оставити трагове по екрану, што неће изгледати претјерано лијепо.
За пластику, тј. кућиште екрана, већ се може користити средство за чишћење кућне електронике и пластике, али претходно савјетујемо уклањање прашине како не би настао неред у комбинацији с влагом.
Унутрашњост кућишта је обично право гнијездо за прашину, гриње и слично, што значи да вам је усисавач најбољи пријатељ. Спољну страну кућишта чистите у зависности од коришћеног материјала (припазите на средства јер су кућишта од различитих материјала), а у унутрашњости током усисавања обратите пажњу на снагу и близину осетљивих електронских компоненти које врло лако могу да заврше у кеси усисивача за прашину. У случају да волите и чисте детаље – штапићи за уши су изврсно рјешење, само упамтите – без коришћења воде.