Прогонитељи Весне Братић несналажење у праву надомјешћују злонамјерношћу
1 min read
фото: Фејсбук
Пише: Јован Пјешчић
Јуче су медији Прве и Друге фамилије у Црној Гори, мање више славодобитно објавили, како је ,,држава тужила др Весну Братић“.
Тужбу, чију је прву страну Побједа објавила, потписује ,,Заштитник имовинско правних интереса“ Бојана Ћировић. Читајући те текстове обичан човјек може много штошта да научи:
1) у заглављу тужбе госпођа Ћировић показује да ни после 7 година не зна како се тачно зове орган чију би она функцију требало да обавља, а не узурпира, јер пажљивим читањем прве стране тужбе није јасно чији је она то заступник.
2) госпођа Ћировић не влада ни називима судова јер по Закону о судовима не постоји ,,Основни суд“ па допиши његову локацију – Подгорица, него постоји Основни суд у Подгорици.
3) ријеч ,,интерес“ се у горњем називу ограна пише малим словом, а не великим како је написала Бојана Ћировић, иако је то у најбољем маниру ДПС школе размишљања.
4) злонамјерност госпође Ћировић, која дан након подношења тужбе суду, доставља тужбу НД Вијести и Побједи да је ,,препричају“, како би што више дефамирали госпођу Братић, а да она није имала прилику да се изјасни на наводе из те тужбе.
Иако остаје жал што Побједа није објавила више од једне скениране стране ове тужбе, њено подношење има и своју позитивну страну, а то је тај да госпођа Ћировић није невидљива!
Иако се чинило да је невидљива у безбројним аферама и непочинстивима ДПС-а попут Лименке, Телекома, Петље, објављивање списак Ковид заражених лица, Абу Даби фонда, итд, итд, изгледа да је постала видљива. Штете што је госпођа Ћировић била невидљива крајем децембра 2019. године, када је Влада безумног Душка Марковића исплатила њемачкој фирми WТЕ 29,25 милиона евра новца грађана Црне Горе, иако је било ријеч о корупционом послу и није постојао позитивни пропис који је обавезивао Владу да то учини, чак супротно. Парадоксално, након тога госпођа Ћировић се изненада појављује и покреће поступак рефундације тог незаконито исплаћеног новца, али од општине Будва?!?
Шта рећи, ДПС комбинација репресије, незнања и безакоња at its finest!
Госпођи Братић захваљујем на храбрости да уради праву ствар и желим од Бога здравље, истрајност и смиреност, али без опуштања. Несналажење у праву њени прогонитељи надомјешћују злонамјерношћу.
Ипак, надајмо се да судије и тужиоци у Црној Гори, на које разне НВО врше недозвољене притиске да прогоне госпођу Братић, знају да којом мјером мјериш, том ће мјером и Бог теби мјерити.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Gospođi Vesni Bratić treba odati priznanje što je govnavom metlom oćerala bagru tzv „direktora“ OKGDRPS iz prosvjete. Tamo je bilo dosta polupismenih lopova koji su po 20 godina krali, osuđivani, kršili zakone i ponovo birani. Eno neki sad od njih još jedu govna u biračkom odborima u Šavniku a članovi su opštinskog odbora OKGDRPS Nikšić. Samo u Nikšiću bilo je istovremeno 11 polupismenih nastavnika fizičkog potureno za direktore škola da izvršavaju naloge organizovane bande. Pa kad takvoga uhvate u lupeštini, ministarstvo nadoknadi štetu, njega prebace u drugu školu za direktora i nikom ništa. I sad ta govna preko govna Volkova kod govana od pojedinih krivosudija Veke Glibulje dobijaju papire da lopovi nijesu lopovi nego patrijote.
Jedan od lopova- direktora OKGDRPS je ojadio školsku kasu na Vidrovanu kod Nikšića, đe je bio direktor nekoliko mandata. Kad je uhvaćen u lupežanju, prebačen je za direktora na Vilusima. Kad ga je, zajedno sa sličnim, ministarka Bratić mršnula, OKGDRPS ga postavlja za predsjednika jednog biračkog odbora u Šavniku, đe dovodi vidrovanske narkomane da glasaju. Drugi direktor, Bitangin rođak, direktor škole u Župe nikšićkoj, koji je takođe mršnut je predsjednik drugog biračkog odbora u Šavniku. On je zadužen da dovodi narkomane iz Kočana i Brlje nikšićke. Ima tu smeća raznog, jedan alkoholičar je bio 20 godina direktor, ženu frizerku je ubacio u računovodstvo, taj je imao tarifu za zapošljavanje… Sad oće ova Ćirovićka, zaštitnik „državnih“ lopova da ih vrati da lupežaju kako su navikli i da „država jedne Bitange“ funkcioniše kao nekada?