Prodaju se Lejkersi – za 10 milijardi!
1 min read
Lejkersi
NBA franšiza Los Anđeles Lejkersa će uskoro biti prodata, a vrednost je procenjena na 10 milijardi dolara.
Neverovatne i neočekivane vesti donosi NBA insajder Šems Čaranija, koji je objavio da je porodica Bas odlučila da proda svoj većinski udeo u Los Anđeles Lejkersima.
Porodica Bas će Lejkerse prodati Marku Volteru, izvršnom direktoru i predsedniku holding kompanije „TWG Global“.
Kako je naveo Čaranija, vrednost Lejkersa koji poseduje porodica Bas je procenjen na 10 milijardi dolara, što znači da će ovo biti ubedljivo najunosnija prodaja nekog sportskog tima u istoriji.
Džini Bas će i posle prodaje ostati da bude guverner Lejkersa.
Ovo znači da porodica Bas neće biti većinski vlasnik Lejkersa prvi put od 1979. godine, kada je Džeri Bas kupio ovu franšizu od Džeka Kenta Kuka za 67,5 miliona dolara.
Lejkersi su prešli u vlasništvo njegove dece kada je preminuo 2013. godine, a sada je došlo vreme za prodaju franšize koja je osvojila 17 NBA šampionata.
Novi većinski vlasnik Mark Volter manjinski je vlasnik Lejkersa od 2021. godine, a ima udeo u raznim sportskim organizacijama, kao što su Dodžersi (MLB), Sparks (WNBA), Bili Džin King kup (tenis), Kadilak tim (F1) i Ženska hokejaška liga.
Trenutno nije poznato koliko će Volter morati da izdvoji za udeo porodice Bas u Los Anđeles Lejkersima.
znači počinje „igranka“ sa pucanjem i deranjem