IN4S

IN4S portal

Procureo tajni dokument britanske vojske: U slučaju sukoba, Rusi bi nas razbili

1 min read

Ruska vojska, ilustracija

Izveštaj britanske vojske koji je procureo u javnost pokazuje analizu potencijalnog sukoba sa Rusijom, u kom se armija Njenog veličanstva ne bi tako lepo provela.

Izveštaj je objavio „Tajms“, koji je poverljive podatke dobio od visoko pozicioniranih čelnika vojske. Dokument i analiza potencijalnog sukoba, koji je rezultat tajnog istraživanja koje su uradili pripadnici visokih krugova britanske vojske, upooravaju da bi Velika Britanija i NATO saveznici imali „velikih problema da pariraju Rusiji, koja je za relativno kratko vreme napravila ogroman napredak u naoružanju, toliko da sada vodi u svim aspektima“.

Izveštaj je zasnovan na vojnim vežbama održanim u Ukrajini u martu 2016. godine, a napravljen pod rukovodstvom komandanta britanske armije Nika Kartera, navodi „Tajms“.

„U malo verovatnom slučaju direktnog sukoba NATO alijanse i Rusije mora se priznati da su ruske oružane snage u ovom trenutku superiornije od britanskih“, piše u jednom delu dokumenta.

rat-vojska-novorusija

 

U daljem delu izveštaja navodi se da su preskupa britanska vojna transportna vozila, vredna 3,5 milijarde funti, „potpuno ranjiva pred ruskim minobacačima i raketama“.

„S obzirom da su naši vojni kapaciteti u poslednjih 15 godina znatno oslabili, moramo se okrenuti taktičnijim načinima borbenih akcija, priznajući da je jedan broj protivnika jednostavno na nivou koji daleko prevazilazi naše mogućnosti“, piše u zaključku analize.

Takođe, u izveštaju stoji da je Rusija naprednija i u sajber-ratovanju, s obzirom da su njene službe „maksimalno usavršile umetnost hakovanja radarskih signala, što arsenal NATO alijanse i Velike Britanije koji funkcioniše uz pomoć GPS-a stavlja u veliku opasnost“.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Procureo tajni dokument britanske vojske: U slučaju sukoba, Rusi bi nas razbili

  1. Ovo su u principu glupi clanci jer ovo nije 41.g.Poslije Rusa ne bi ostao kamen na kamenu,to svaka nepismena baba zna.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *