ИН4С

ИН4С портал

Преокрет: Звезда савладала Партизан у 176. вјечитом дербију

1 min read

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 2:1 (0:1) у 31. колу Супер лиге Србије.

Иако су и теоретски освојили нову шампионску титулу, фудбалери Црвене звезде настављају са побједама. На старту плеј-офа Суперлиге, екипа тренера Владана Милојевића је данас после преокрета тријумфовала над Партизаном у 176. вјечитом дербију резултатом 2:1.

Сада црвено-бијели на челу табеле имају 89 бодова, 26 више од другопласираног Партизана и ово им је 29. побједа после 31 одиграног кола.

Првих петнаестак минута овог дербија није донијело занимљив фудбал, а прву прилику је имала Звезда у 20. минуту када је после сарадње са Ендиајем млади Максимовић ушао у казнени простор Партизана, али је шутирао и недовољно јако, и недовољно прецизно, па је голман Јовановић сигурно интервенисао.

Партизан је успио да узврати седам минута касније, када је Угрешић шутирао са петнаестак метара, гађао је горњи лијеви угао, али је био замало непрецизан.

Звезда је имала иницијативу, али није била превише опасна по гол црно-бијелих. Партизан је чекао своју шансу из полуконтри или контри, а стрпљива игра му је донијела резултат у 39. минуту. Вукотић је упутио дугу лопту пред казнени простор Звезде, гдје је дошло до неспоразума голмана Глазера и бека Анана. Лопту је поред њих двојице успио да “ишчачка“ Алдо Калулу и са ивице шеснарестерца послао лопту у лијеву страну гола голмана Глазера – 0:1.

Покушала је Звезда да одмах изврши снажнији притисак на противничкој половини и два минута касније је Катаи успео да савлада Јовановића, али тај гол није признат после интервенције из ВАР собе.

Шта се, заправо, догодило?

Лопта је у казненом простору Партизана била код штопера црно-бијелих Нихада Мујакића који је лоше испуцао лопту, погодио је Максимовића који одмах упошљава Катаија, а овај са десетак метара погађа мрежу гостију. Међутим, из ВАР собе је сигнализирано судији Милану Илићу да је лопта погодила Максимовића у руку, Илић је затим отишао да погледа снимак и донио коначну одлчику да поништи погодак, па је Партизан у друго полувријеме ушао са предношћу од једног гола.

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић је у полувремену реаговао увођењем Немање Радоњића уместо Милсона и после непуна три минута игре у наставку Звезда је могла до изједначења. После центаршута Катаија са лијеве стране Шериф Ендиаје је шутирао главом, али му је Јурчевић засметао у скоку и лопта је завршила поред гола.

Звезда је наставила да притиска одбрану Партизана, а затим је услиједио велики проблем за црно-бијеле. Штопер Михајло Илић се повриједио, није могао да настави меч, па га је у 62. минуту замијенио млади Никола Симић. Истовремено, Шћекић је замијенио Ковача коме је ово био први меч после опоравка од повреде.

И тек што су обављене те двије измене, Партизанова мрежа се затресла!

Радоњић је са лијеве стране почео брзу акцију Звезде, извео је дупли пас са Елшником, стигао у петерац гдје се сударио са Филиповићем, а лопта се одбила до Шерифа Ендиаја који је из непосредне близине погодио мрежу. Међутим, док је Радоњић водио лопту, Ендиај је ударио Мујакића који је лежао на трави док је трајала акција црвено-бијелих.

Опет је реаговала ВАР соба, опет је судија Илић позван да погледа снимак и опет је коначна одлука била да се поништи Звездин гол! Свакако још једна ситуација о којој ће се доста говорити после овог меча.

После нових прекида због повреда и указивања помоћи играчима Партизана – Симићу, па Рогановићу, Звезда је нову прилику имала у 74. минугу када је после велике гужве у петерцу голман Јовановић успио да са гол-линије избије лопту и сачува своју мрежу.

Партизан се у другом полувремену, да ли својом вољом, или због великог притиска Црвене звезде опредијелио за дефанзиву, па је голман домаћих Омри Глазер у других 45 минута био углавном беспослен.

Како се ближио крај меча, тај утисак су појачале и измјене које је извршио тренер Партизана Срђан Благојевић. Умјесто офанзивних Калулуа и Угрешића увео је још двојицу бекова – Шеховића и Живковића, а Милан Рогановић који је нешто прије њих добио прилику да заигра уместо Вукотића, скривио је пенал у 83. минуту.

Рогановића је лопта погодила у руку и за судију Илића овдје није било дилеме – показао је на бијелу тачку.

Андрија Максимовић је преузео одговорност да изведе тај једанаестерац, послао је голмана Јовановића у једну, а лопту у другу страну, за изједначење на 1:1.

То је био само увод у оно што се догодило три минута касније. Радоњић је мајсторски проиграо Анана на лијевој страни, овај је затим проиграо Дуартеа који шутира из непосредне близине искоса са леве стране, а лопта погађа младог Симића у ногу и пролази кроз ноге голмана Јовановића – 2:1 за Звезду!

До краја је Партизан покушао да пренесе тежиште игре на Звездину половину терена, изнудили су црно-бијели један корнер, али премало да би поново угрозили гол објективно боље Црвене звезде.

(Спортске.нет)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *