Преминуо легендарни Клиф Робинсон
1 min read
Фото: Ronald Martinez/Getty Images
Чувени бивши НБА кошаркаш Клиф Робинсон преминуо је у 53. години живота.
Клифорд Клиф Робинсон је имао прилично дугу професионалну каријеру током које је у НБА лиги играо пуних 18 година.
Њега је у НБА довела екипа Портланд Трејлблејзерса, која га је бирала у другој рунди са универзитета Конектикат, па је у Портланду и био најбољи.
18-year NBA veteran Cliff Robinson has died. Robinson, 53, was an All-Star in 1994 and Sixth Man of the Year in 1993 after standout collegiate run at UConn. RIP.
— Shams Charania (@ShamsCharania) August 29, 2020
Тамо је играо од 1989. до 1997. године и овај крилни центар и центар је забележио један „Ол Стар“ наступ и једну награду за најбољег шестог играча лиге током тог периода у Орегону.
Касније се сели у Финикс, па је играо за Детроит, Голден Стејт и Њу Џерзи Нетсе, где је 2007. године и завршио каријеру.
Како преносе амерички медији, човек који је био икона Портланда, преминуо је у 53. години, а тренутно није познато од чега. Наиме, он је преживео мождани удар 2017. године, а годину дана касније му је уклоњен тумор из вилице.