IN4S

IN4S portal

Predsednik Vučić iz Brisela: Spremni smo na iznenađenja, građani Srbije ne treba da brinu

1 min read

Foto: Printskrin

„Spremni smo u potpunosti za sva iznenađenja i građani Srbije ne treba da brinu, naš cilj je da sačuvamo mir“, rekao je predsednik Srbije nakon sastanka sa generalnim sekretarom NATO-a Jensom Stoltenbergom.

Naveo je da je Beograd u pisanoj formi dostavio sve dokaze sekretaru NATO o svemu što je učinjeno protiv srpskog naroda dolaskom premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija na vlast, dodajući da je Stoltenberg imao primedbe na račun Srbije.

Predsednik Srbije je rekao da je od NATO-a zatražio da preuzme kontrolu i obezbedi život dostojan čoveka Srbima na severu Kosova i Metohije.

„Imali smo korektan sastanak, ukazali smo na neke stvari koje nisu istinite a prenošene su u delu strane javnosti.Važan sastanak, a da li će biti pomaka ostaje da se vidi“, rekao je predednik Srbije.
On je dodao da postoji želja da se dođe do deeskalacije što pre, ali da se plaši da nismo na putu koji bi nam garantovao sigurnost i bezbednost.

„Siguran sam da NATO ne želi da Srbi u ovom trenutku budu proterani sa svojih ognjišta“, navo je on.

Kako je rekao, po rezoluciji 1244 tzv. OVK ne može da postoji na KiM, ne može da postoji policija Kosova, a sam Kurti priznaje da je policija pravni sledbenik OVK.

„To smo danas rekli Stoltenbergu“, rekao je predsednik i upitao šta se očekuje od Srbije kao reakcija.

„Šta očekujete od nas kao reakciju, da istog trenutka ne preduzimamo mere da zaštitimo stanovništvo od opasnosti naoružavanja Prištine“, rekao je on.

Predsednik je rekao da naš narod na KiM štite jedinstvo i hrabrost, država Srbije i međunarodno javno pravo.

„NATO može da urazumi Kurtija, ali da li će hteti to ćemo da vidimo“, istako je on

Vučić je uoči sastnaka rekao da je veoma sam zabrinut zbog poslednjih dešavanja na Kosovu i Metohiji, a ne samo na severu.

Prvog čoveka Alijanse je zamolio da osiguraju i bezbednost za Srbe na KiM. Stoltenberg je poručio je da će Alijansa nastaviti da sprovodi svoj mandat na KiM na nepristrasan način.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *