ИН4С

ИН4С портал

Позив на важан дан за Америку: О чему су разговарали Трамп и Зеленски

Фото: ИН4С

Владимир Зеленски разговарао је телефоном са америчким председником Доналдом Трампом.

“Ми у Украјини – захвални смо на свој пруженој подршци. Она нам помаже да заштитимо животе, очувамо нашу слободу и независност. Много смо постигли заједно са Америком и подржавамо све напоре да се успостави праведан, трајан и достојанствен мир”, навео је Зеленски.

Он је истакао да је тема разговора била могућност у противваздушној одбрани и да су договорени састанци тимова, преноси РТ Балкан.

“Данас смо разговарали о тренутној ситуацији, укључујући руске ваздушне нападе и шири развој догађаја на фронту. Председник Трамп је веома добро информисан и захваљујем му на пажњи коју је посветио Украјини. Имали смо детаљан разговор о капацитетима одбрамбене индустрије и заједничкој производњи. Спремни смо за директне пројекте са Сједињеним Државама и верујемо да је то од кључне важности за безбедност, посебно када је реч о дроновима и сродним технологијама”, пренео је Зеленски.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<