IN4S

IN4S portal

Pozitivna: Ono što je za trenutnu vlast otpad za nas je ekonomski resurs

pozitivna-logo
,,Pljevlja su gradila cijelu Crnu Goru dok su sama propadala. Pljevlja su najbogatija opština u kojoj se najsiromašnije živi. To nije dobro i ne smije da bude tako, to mora da se mijenja. Pozitivna Crna Gora će znati da koristi pljevaljske resurse na način da Pljevlja budu lijepo i prije svega zdravo mjesto za život“, navodi se u saopštenju Nikole Jurića, nosioca izborne liste Pozitivne Crne Gore u Pljevljima.

Saopštenje dostavljeno portalu IN4S prenosimo integralno.

Pljevljima mora biti vraćeno ono što im pripada. Pljevlja su dala puno, a vraćeno im je jako malo. Pljevlja su gradila cijelu Crnu Goru dok su sama propadala. Pljevlja su najbogatija opština u kojoj se najsiromašnije živi. To nije dobro i ne smije da bude tako, to mora da se mijenja. Pozitivna Crna Gora će znati da koristi pljevaljske resurse na način da Pljevlja budu lijepo i prije svega zdravo mjesto za život.

Svjedoci smo, više od dvije decenije, osiromašenja i kolapasa privrede, jer su našim novcem prethodne vlasti punile državnu kasu, a našu praznile.

Jedan od najznačajnijih i potencijalnih ekonomskih resursa vlast je svojom nestručnošću pretvorila u deponiju opasnog otpada i ozbiljan problem grada.

Nova lokalna uprava sa Pozitivnom Crnom Gorom će otpad šljake i pepela, iz TE Pljevlja na brdu Maljevac, koji za trenutnu vlast predstavlja problem, tretirati, po uzoru na razvijene zemlje ,kao važan ekonomski resurs u budućem razvoju grada.

Ponudićemo stručne ljude koji će ono što je dosadašnjim vlastima predstavljalo problem pretvoriti u ekonomski resurs koji će eksploatisati u skladu sa evropskim standardima kako bi se riješio problem zagadjenost, ostvarili prihodi i time poboljšao kvalitet života svih građana. U tom cilju koristićemo dostupna sredstva fondova EU kao podršku za ekploataciju i valorizaciju šljake i pepela. Budući prihodi moraju ostajati u gradu, kako bi nova lokalna uprava na racionalan način trošila sredstva za rješavanje svih nagomilanih problema u Pljevljima.

Vjerujemo da će Pljevljaci iskoristiti novu šansu na predstojećim izborima i glasati za odgovorne ljude koji će sve ono što nam je godinama oduzimano vratiti kako bi Pljevalja opet postala jak privredni i regionalni centar.

Pozitivna Crna Gora nudi bolju i zdraviju budućnost gradu koji je svojom bogatom istorijiom i kuluturom nesumnjivo zaslužuje.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *