IN4S

IN4S portal

Povreda Embida u pobedi Filadelfije

1 min read
Košarkaši Filadelfije ubedljivo su nadigrali Vašington na gostovanju sa 127:101 ali je pobeda vodećeg tima na tabeli Istočne konferencije pomalo ostala u senci zbog povrede centra Džoela Embida

Košarkaši Filadelfije ubedljivo su nadigrali Vašington na gostovanju sa 127:101 ali je pobeda vodećeg tima na tabeli Istočne konferencije pomalo ostala u senci zbog povrede centra Džoela Embida.

Tim Filadelfije je od samog početka meča preuzeo inicijativu i vođstvo, pa se do kraja samo postavljalo pitanje sa kojom će razlikom odneti pobedu.

U trećoj četvrtini se dogodio peh zbog koga će možda imati velikih problema u nastavku takmičenja.

Kamerunac Džoel Embid nezgodno je doskočio nakon snažnog zakucavanja i završio je na parketu previjajući se od bolova.

Posle par minuta je napustio teren a naknadni pregledi će pokazati o kakvoj je povredi reč i koliko će odsustvovati sa terena.

Embid je jedan od ključnih igrača vodećeg tima i ove sezone prosečno je beležio 30,2 poena uz 11,6 skokova, a i ovaj meč je završio sa 23 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Na gostovanju je slavio i Denver nad Memfisom sa 103:102 uz još jednu sjajnu igru Nikole Jokića koji je bio i igrač odluke u meču, a malo mu je nedostajalo da ostvari i 51. tripl-dabl u karijeri.

Prvoplasirana na Zapadu Juta je na svom terenu bila očekivano ubedljiva protiv poslednjeg Hjustona sa 114:99, San Antonio protiv Orlanda sa 104:77.

Rezultati sinoćnih mečeva NBA lige:

Memfis – Denver 102:103
Nju Orleans – Klivlend 116:82
Vašington – Filadelfija 101:127
Čikago – Majami 90:101
San Antonio – Orlando 104:77
Juta – Hjuston 114:99
LA Lejkers – Indijana 105:10

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *