ИН4С

ИН4С портал

Потомци Млечана против рушења “Сузе Његошеве”: Да се не понови грешка коју смо направили у 15. вијеку!

Oсуђујемо сваки акт рушења храмова и агресије према хришћанима.

Народ тијелима брани Крстионицу, април 2019.

Регионални савјетник италијанске регије Венето Стефано Валдегамбери упутио је данас, у име регије Венето, писмо подршке свештенству Српске православне цркве и вјерном народу поводом њихових напора да спасу Крстионицу на Михољској превлаци од рушења.

“Михољска Превлака је значајан споменик хришћанске културе не само за Црну Гору, већ и за Медитеран и Европу. Као што је познато, у Боки которској је владала у одређеном историјском контексту и Млетачка Република чији смо наследници ми из Регије Венето.

krstionica
Радови на крстионици обустављени до даљњег

У 15. вијеку манастир Светих Архангела у вријеме наше владавине у Боки которској доживио је рушење и уништење православног монашког братства – 72 монаха који су на том простору наслиједили монашки ред Светог Бенедикта Нурсијског.

Тиме је начињена немјерљива штета не само Православљу словенског југа већ цјелокупном хришћанству. Због тога осуђујемо сваки акт рушења храмова и агресије према хришћанима. Вијест о намјери државних органа Црне Горе да уклоне малу крстионицу на Михољској Превлаци нас је забринула јер сматрамо да ће то погоршати односе између државе и Цркве у вашој држави”, казао је Валдегамбери.

 

Подршка регије Венето обнови Светоархангелског манастира на Михољској превлаци

Регија Венето, подсјећа, дала је пуну подршку Митрополији црногорско приморској у обнови манастира Светог Архангела Михаила.

“У том циљу смо ангажовали експерта Николу Папа Ђардино који као савјетник учествује у процедури добијања конзерваторских услова како би били испоштовани сви законски предуслови.

Крстионица на Михољској превлаци

Наставићемо да дајемо подршку обнови ове светиње не само због чињенице да је за наше вријеме срушена, него због потребе заједништва и свехришћанског савеза.

Влада Регије Венето даје пуну подршку Управи манастира Светог Архангела Михаила и митрополије и надамо се да ће државни органи у Црној Гори имати посебан сензибилитет за ово осјетљиво питање које може озбиљно нарушити односе са хришћанима”, поручио је Валдегамбери.

Прочитајте још:

Само на „ИН4С“: Како је одбрањена крстионица на Превлаци (ВИДЕО)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

14 thoughts on “Потомци Млечана против рушења “Сузе Његошеве”: Да се не понови грешка коју смо направили у 15. вијеку!

  1. Bolesnici zadojeni mrznjom. Mi cemo braniti krstionicu tijelima, bili Svetosavci ili ne i to ce Vam biti najveca kazna: vidjeti nas udruzene sa rimokatolickom bracom, svim partijama, ukljycujuci i DPS, a Vama ostavljamo da kakite po netu i pravite se pametni.

  2. “Dz Dipl.”, kao i svaki Mirašev satanista, termin “svetosavac” koristiš u negativnom kontekstu, jednako kao i ustaše, vehabije, albanski teroristi, titoističko-komunistička sekta i ostali ološ!

  3. Kao i svaki svetosavac, nista Ti nijesi razumio iz pisma.
    Регионални савјетник италијанске регије Венето Стефано Валдегамбери, Ti citira istorijske fakte koji kazu da je У 15. вијеку манастир Светих Архангела у вријеме наше владавине у Боки которској доживио је рушење и уништење православног монашког братства – 72 монаха који су на том простору наслиједили монашки ред Светог Бенедикта Нурсијског.
    Nagradno pitanje za sve svetosavce – na koji nacin je nestao монашки ред Светог Бенедикта Нурсијског? Ko ih je zbrisao iz Boke tj koji okupator je tada vladao Bokom? Ko je usao na njihovo mjesto?

    1. Право је питање одакле ту бенедиктинци, јер је познато да је Барска надбискупија основа с циљем уништења глагољуце и на југоистоку. Ко не вјерује да је тако и да су католици ту окупатори дошли да униште народни дух, нека чита хр обзор који то пише: Барска надбискупија је основана са циљем укидања глагољице Цетињски вјесник, бр.22. 17.3.1910., чланак: Одзив штампе, укуцати бр.стр.1. Цетиње. 1910. http://www.dlib.me/sken_prikaz_1_f.php?id_jedinice=4079&skrd=1#

    2. Do 11 vijeka svi Hriscani su bili Pravoslavni, od 11 Vijeka sa odvojila Papisticka sekta, tako da sve sto je bilo Hriscansko do 11 vijeka bilo je i Pravoslavno.
      Dz. Dipl. neznanje ne oslobadja.

    3. Sveti Benedikt Nursijski je bio i ostao SVETITELJ PRAVOSLAVNE CRKVE. Jedan od osnivaca monastva na zapadu.U pravoslavlju se slavi 27 marta. I poput Amvrosija Milansko i papa Bonifatija,Klimenta,Ipolita i ostalih nalazi svoje proslavljanje i u PRAVOSLAVLJU. Pa pola Italije (Sicilija i jug do Barija) su u vrijeme cara Justinijana bile PRAVOSLAVNE. Tako da batali tu priču Dz dipl

      1. @ Asteriks, поштовање,
        Добро си одговорио овој Дипломираној будали.
        Џиброња је завршио неке комуњарске школе па почео да излеће неконтролисано.

      2. Ajmo da budemo transparentni, svetosavac.
        Ti velis da je hriscanstvo do V Sizme bilo Pravoslavno AKA da je Isus Hrist bio pravoslavac?!
        I da se tek sredinom 11 vijeka pojavilo katolicanstvo kao amalgman zapadne hriscanske crkve…?! Dakle katolicanstvo koje se je odvojilo od pravoslavlja?!
        Katolicanstvo koje je predstavljalo Rim i papu u njemu je po tebi tek grana Konstantinopolja tj Vizantije?!
        Ko ste Vi ljudi?

        1. Дз, ем незнање ем надобудност. Али хајде, ваљда то једно иде с другим. Прво , одкуд изједначавање православног хришћанста са Константинопољом а поготову са Византијом (која буди речено, никад под тим именом није ни постојала). До велике шизме коју је учинио римски патријарх (познатији као “папа”) постојало је укупно пет патријарха ;римски, цариградски, александријски, антиохијски и јерусалимски. Римски патријарх је тај који је хтио да неметне своју власт над цијелим хришћанством, он је тај који је измјенио симбол (синвол) вјере као и да уведе још многе новотарије у цркву. Наравно да то није било прихватљиво остатку православног свијета, што је довело до раскола и трајног одвајања Римокатоличке цркве од васељенског Православља. Узгред буди речено, папе су све до скоро носили титулу патријарха римских или патријарха запада.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<