ИН4С

ИН4С портал

После 405 дана паузе, Федерер се вратио и побиједио

1 min read
Швајцарски тенисер Роџер Федерер вратио се данас на терен после тачно 405 дана паузе и побиједио Британца Данијела Еванса са 7:6, 3:6, 7:5, у другом колу турнира у Дохи.

Фото: ЕПА/Самер Ф. Реџал

Швајцарски тенисер Роџер Федерер вратио се данас на терен после тачно 405 дана паузе и побиједио Британца Данијела Еванса са 7:6, 3:6, 7:5, у другом колу турнира у Дохи.

Био је ово први меч Федерера од Аустралијан опена 2020. године након чега је прошао кроз два оперативна захвата на колену.

Троструки шампион Дохе није показао ниједан знак физичке слабости у неизвесном мечу који је трајао два и по сата.

– Добар је осећај вратити се. Срећан сам што стојим овде, без обзира на резултат. Био је добар меч. Данијел је такође одиграо добар меч. Такође, био је сјајан партнер за тренинг. Током протекле двије недеље смо одиграли више од 20 сетова и ето наставило се вечерас – рекао је Федерер после меча, преноси Спортски журнал.

– Био је ово дуг и тежак пут. Велики је изазов вратити се у мојим годинама, али око себе сам имао добар тим који ме је подржавао. То ми је много помогло и вриједело је, јер сам данас одиграо добар меч – додао је шести тенисер света.

Први сет ријешен је у тај-брејку који је припао Швајцарцу са 10:8, у другом је 28. играчу свијета био довољан један бреј за изједначење у сетовима, док је у трећем Федерер одлучујући брејк направио у 12. гему.

Федерер, који ће у августу напунити 40 година, у другом колу турнира у Дохи играће против Николоза Басилашвилија из Грузије.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “После 405 дана паузе, Федерер се вратио и побиједио

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<