Porošenko kao Hitler: Sto njihovih za jednog našeg
1 min read
Uz žaljenje zbog velikog broja žrtava sa ukrajinske strane valja primjetiti da nacizam u Ukrajini uzima sve više maha, čak predsjednik Porošenko primjenjuje metode „sto njihovih za jednog našeg“ poput Hitlera četrdesetih godina XX v.
Ukrajinski predsjednik Petro Porošenko zaprijetio je danas da će za svaki život ukrajinskih vojnika „ekstremisti platiti desetinama i stotinama njihovih“, da „nijedan terorista neće izbeći odgovornosti“ i da će „svaki dobiti po zasluzi“.
Porošenko je to rekao na sastanku sa predstavnicima bezbjednosnih struktura, povodom upotrebe višecjevnog raketnog bacača „Grad“, prenijele su ukrajinske agencije.
Ranije danas agencije su javile da je približno 30 ukrajinskih vojnika poginulo kod sela Zelenopolje u Luganskoj oblasti, kada je po njima otvorena vatra iz višecjevnog bacača.
Prema navodima agencije UNN, Porošenko je obećao da će biti pronađeni i uništeni svi koji su danas upotrijebili „Grad“ protiv Oružanih snaga Ukrajine.
Ruskoj informativnoj agenciji (RIA) Novosti u štabu samoproglašene Narodne Republike (DNR) potvrđeno je da su ustanici pucali na kolonu ukrajinskih snaga kod Zelenopolja iz bacača „Grad“.
„Prema našim podacima, vatri je bila izložena 24. motorizovana brigada iz Lavova. Tačan broj poginulih je nepoznat, moguće je do dvije, tri desetine. Kolona je uništena“, rekao je toj agenciji neimenovani predstavnik ustanika, koji navode da se ta brigada kretala duž granice sa Rusijom kako bi opkolila teritoriju koju drže proruske snage.
Ukrajinska vojska je danas saopštila da su u poslednja 24 sata na istoku zemlje poginula 23 njena pripadnika u okršajima sa proruskim snagama, što, prema ocjeni agencije AFP, prijeti da potpuno ugasi nade Zapada da bi primirje moglo ponovo da stupi na snagu.
Broj poginulih u poslednja 24 sata je najviši otkad je ukrajinski predsjednik Petro Porošenko 1. jula prekinuo desetodnevno primirje i ponovo pokrenuo ofanzivu protiv proruskih snaga.
Ovoga puta, neće se ponoviti Šumarice“ ! Ubrzo, ruska „četa đaka“ će razbiti Hitlera, pod komandom profesora Strelkova!