IN4S

IN4S portal

Počela Novakova „Školica života“

1 min read

Novak_Djokovic_7Najbolji teniser sveta u Kadinoj Luci kod Ljiga otvorio je obnovljenu osnovnu školu „Sava Kerković“ u kojoj počinje projekat „Školica života“, koji finansira njegova fondacija.

Za uspesima u tenisu ne zaostaje ni humanitarni rad Novaka Đokovića, posebno briga o najmlađima. Najbolji teniser sveta u Kadinoj Luci kod Ljiga otvorio je obnovljenu osnovnu školu „Sava Kerković“ u kojoj počinje projekat Fondacije „Novak Đoković“ „Školica života“.

U rekonstrukciju i adaptaciju učionica, izgradnju kupatila, uređenje dvorišta i obuku vaspitača, kupovinu nastavnog materijala i igračaka uloženo je dva miliona i 700.000 dinara.

U posetu selu, sa najboljim teniserom sveta, došla je i vojvotkinja od Jorka, Sara Ferguson, globalna ambasadorka Novakove Fondacije.
U „Školici života“ već 12 polaznika

„Školicu života“ u Kadinoj Luci pohađa 12 dece starosti od tri do pet godina iz tog i susednih sela ljiške opštine.

U predškolskoj ustanovi „Kaja“, kojoj pripada „Školica života“, deca će imati kvalitetne programe za razvoj u ranom detinjstvu. Sa njima će svakodnevno raditi dve učiteljice, kao i roditelji koji to budu želeli.

Svetski teniski as najviše vremena u Kadinoj Luci proveo je upravo u druženju sa polaznicima „Školice života“.

„Naš cilj i misija Fondacije je da obezbedimo svim mališanima širom Srbije podjednake uslove za obrazovanje. Dok se to ne bude ostvarilo svaki čovek koji radi u Fondaciji neće biti u potpunosti ispunjen“, rekao je Đoković posle otvaranja škole.

Mališani su Novaku priredili predstavu, nakon čega su mu se pohvalili velikim toboganom i penjalicom koje su dobili preuređenjem dvorišta. Jedan deo dvorišta pretvoren je za ovu priliku u likovnu koloniju.

Najbolji srpski teniser je nakon toga sa decom posadio drvo prijateljstva, a onda i simbolično postavio tablu sa imenom škole, u čemu su mu pomogli mališani.

„Kadinu Luku smo izabrali jer ovo selo pripada Ljigu, opštini koja je jedna od najugroženijih u Srbiji, a sledi nam ovakav posao i u Raškoj, Kniću, kao i Kraljevu. Misija Fondacije je da ulaganjem u decu obezbedimo njihovu sigurnu budućnost, jer kako god da bude sutra u Srbiji, obrazovanje i znanje im niko ne može uzeti“, istakao je proslavljeni sportista.

U Kadinoj Luci dosta vremena je kao dete provodila direktorka Fondacije, Novakova devojka Jelena Ristić, čiji baba i deda su nekada pohađali školu koja je sada obnovljena.

Jelena je posetila opštinu Ljig u aprilu kada su razmatrani detalji o adaptaciji prostora za obrazovanje dece.

Najviše je posvećeno pažnje osposobljavanju odeljenja za predškolce iz tog sela i okolnih mesnih zajednica.

Projekat „Školica života“, vredan 17 miliona dinara, obuhvata još i ustanove u opštinama Knić, Kraljevo i Raška, a cilj je stvaranje boljih uslova za obrazovanje dece u Srbiji.

Nakon završetka teniskog turnira u Njujorku, Fondacija „Novak Đoković“ organizovala je humanitarnu večeru na kojoj je sakupljeno 2,5 miliona dolara za pomoć ugroženoj deci Srbije.

Među zvanicama su bili Adrijana Lima, Naomi Kembel, Kejt Hadson, Goldi Hon, Dona Karan, Tomi Hilfiger, Džimi Konors, Džon Mekinro, Rajan Lohte, Kamila Alveš i mnogi drugi.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *