IN4S

IN4S portal

Pitanje od milion dolara za NKVD: U čemu je razlika između čovjeka iz Srbije i BiH sa negativnim PCR testom?

1 min read
Kada je NKT donijelo odluku da državljani zemalja koje imaju manje od 25 zaraženih na 100.000 stanovnika, mogu da bez ikakvih uslova uđu u Crnu Goru, Srbija nije ispunjavala taj čudno skrojeni uslov. I tad su građani, a i stručna javnost postavljali pitanja ”tajne” broja 25, ali nisu dobili odgovor

Dio "pokojnog" NKT-a

Kada je NKT donijelo odluku da državljani zemalja koje imaju manje od 25 zaraženih na 100.000 stanovnika, mogu da bez ikakvih uslova uđu u Crnu Goru, Srbija nije ispunjavala taj čudno skrojeni uslov. I tad su građani, a i stručna javnost postavljali pitanja ”tajne” broja 25, ali nisu dobili odgovor.

Nakon nekoliko dana kada je Srbija, koristeći drugu metodologiju računanja broja oboljelih, ispunila pomenuti uslov, NKT je usvojilo novu metodologiju daljeg otvaranja crnogorskih granica i poručilo da će odluku o otvaranju prema Srbiji donijeti ”kasnije”.

Tad je bilo potpuno jasno da ovo tijelo koji mnogi nazivaju ”medicinski polit-biro DPS-a” usvaja političke kriterijume kako bi se eliminisala Srbija iz kruga zemalja iz kojih je moguće ući u Crnu Goru.

U međuvremenu je Crna Gora otvorila svoje granice za građane država članica EU: Austrije, Belgije, Bugarske, Češke, Danske, Estonije, Finske, Francuske, Grčke, Holandije, Hrvatske, Irske, Italije, Kipra, Letonije, Litvanije, Luksemburga, Mađarske, Malte, Njemačke, Poljske, Portugalije, Rumunije, Slovačke, Slovenije, Španije i Švedske, koji ulaze u Crnu Goru bez ikakvih dodatnih uslova.

Albanija, BiH, tzv.Kosovo*, Turska, Izrael, Poljska, Rumunija, Italija i Ukrajina, su zemlje čiji državljani mogu ući u Crnu Goru uz negativan rezultat PCR testa na kovid-19 akreditovane laboratorije, star ne više od 48 časova. Međutim, ni tu nema mjesta za državljane Srbije.

Shodno ovom, postavlja se elementarno logičo pitanje – koja je razlika između državljanina Srbije i Bosne sa negativnim PCR testom?! Ili bilo koje druge zemlje? Onaj koji ima negativan PCR tekst, a dolazi iz Srbije, valjda je najmanje toliko ”negativan” na koronu koliko i onaj sa istim, negativnim rezultatom iz neke druge zemlje. Odgovor je, kao i u ranijim primjerima, u političkom stavu NKT-a. Ovo posebno, ako znamo da, prema zvaničnim podatcima, Univerziteta Johns Hopkins, U Srbiji trenutno ima 33 aktivnih slučajeva na 100.000, a u Bosni 72.

Isto pitanje se odnosi i na državljane Albanije, i ta zemlja ima više aktivnih slučajeva zaraze virusom od Srbije (37), dok je na tzv. Kosovu* 77 oboljelih na 100.000 stanovnika, ali je i njima za razliku od državljana Srbije, dozvoljen ulaz u Crnu Goru uz negativan rezultat PCR testa na kovid-19 akreditovane laboratorije, star ne više od 48 časova.

Pročitajte JOŠ:

Kavarić prijeti Podgoričanima: Zatvorićemo grad!

Podjelite tekst putem:

33 thoughts on “Pitanje od milion dolara za NKVD: U čemu je razlika između čovjeka iz Srbije i BiH sa negativnim PCR testom?

  1. A nas zanima Vucko koliko i znojavi! Na zalost, ovdje strucnjaci ne dolaze do izrazaja. Inace, ne bismo bili tu gdje jesmo. Ako, kojim slucajem, ne znas gdje smo, onda bi bilo lijepo da se malo zainteresujes: ima djece koja dolaze gladna u skolu, ili one koja nemaju i za hljeb i za jogurt, mogu da dobiju jedno ili drugo… necu dalje, vec mi je lose…

  2. Neka vas crnogorci. Neka vas. ETO vam vase prazne plaze i propala sezona. Dabogda vam vise nikada ni jedan Srbin ne krocio u zemlju! A kad na jesen na vasoj trpezi ne bude bilo nista jer u toj vasoj zemlji nista osim kamenja I Srpskih para nije bilo mi cemo u nasoj zemlji znjati srpsku psenicu I lomiti hleb. Neka vas. Taman ovako ste zasluzili.

  3. Meni nisu jasni Srbi koji bi krocili nogom u Crnu goru. Ja sam Srpkinja I ne bih otisla nikad vise (od ’93 kad sam bila dete) pa tacno da nema drugog mora ni plaze na svetu.

  4. Ma sta je briga Srbiji, jeli moze u C Goru ili ne.
    Kao da Srbija zivi od C.Gore, a ne C.Gora od Srbije.
    Ruku na srce, Srbiju zabolje K….za C.Goru.
    Anketiraj te GRADJANE SRBIJE: DALI BI VOLJELI DRZAVNU ZAJEDNICU C.GORE I SRBIJE, najmanje 98% bilo bi protiv.
    Dosta je sa muzom Srbije.

    17
    1
  5. Vjerovatno naši iz policije znaju nijesu oni neuku i nema tu sumnje da sa Srbijom odavano nešto nije uredu,po svim pitanjima, bez neke malicioznosti jer testovi koji naši urade nema niđe na svijetu,čak smo toliko odmakli da imamo testvo i na nacionalnoj bazi,malo je to kome pošlo za rukom,da kažem na rasnoj osnovi pa donekl možda postoji ,ali na nacinalnoj takvu sigurnost ne nudi nijedna država,i pokazlo se kao tačno bez ikave dvojbe.Tako svi koji dolaze preko Albanije i Tirane s u uglavnom zaraženi,ali samo oni koji su došli preko Beograda,znači s aerodromom u Beofradu nije sve kao treba,vjerovatno je nešto tu istalisano kroz tranzit zonu i vrši zarazu C19 prolaznika za Albaniju ,naravno zna seda oni idu za Crnu Goru.Takvo otkiće ima u svijetu samo Crna Gora,to je ipak novina u medicini,bila je na Kosovu i Metohiji isto neka vrsta trovanja na ancionalnoj bazi,Šiptrai su padali a Srbi stajali,narvno bilo je to u doba SFRJ kada je Srbija tjerala svoje Srbe sa Kosva i Metohije s podmuklim planom da truje Šiptare.Sve se to dešavalo mi stariji to znamo,e sda neka neko kaže da naši Crnogrci nijesu otkrili epohalan izum kod tetsiranja,za sada nije nigdje u upotrebi nego kod nas,vjerovatno se čeka patentiranje tih testova pa će izvoz da bukne.Mora čovjek iako nije sa svim zadovoljan da voli ovu državu pa iako je Srbin osjeća se sigurnijim u svakom pogledu ja bih isto za svaki slučaj predložio žutu traku oko ruke i tri crne tačke kao opasnot o urana,opasni su Srbi opasni,a tek kooliko su pametni ovi naši koji sve to otkrivaju to nije još procijenjeno ali biće i to pošetkom septmbra ,odakle će stići strano brašno iz Francuske ili amerike samo da nije uvozno ,tako se štit identitet i narvno država,još malo izdržimo i ovo je gotov,dargi gledaoci bilo je fino ovih 14 nepunih godina tek uđosmo u pubertet ali treba nam staratelj!

    17
    1
  6. komlene.bog te za sve dao.Individualni ppoljoprivredni proizvođač,turistički radnik,odnosno turizmolog,politički analitičar,istoričar umjetnosti,obični istoričar,istoričar crkve u srbalja,povijesničar i sad forenzičar.Bravo ti ga.Ti si momak za sve ili jungen laufer.Neko ministarstvo plače za takvim kadrovima a ti blesiš na ovom portalu.

    32
    1
  7. Testovi iz Srbije nisu pouzdani. Kriju broj oboljelih i mrtvih. Nemaju laboratoriju.

    3
    59
    1. Zaista kriju broj oboljelih i umrlih. Sada imaju laboratorije, ali su počeli da kukaju da su PCR testovi skupi. Zaista su skupi, ali kod nas se rade od prvog dana. Nestorović izjavljuje da svakog dana potroše 800 000 eura za testiranje i da to ne mogu finansijski izdržati. Trenutno urade max 1000 testiranja dnevno jer za više nemaju novca. Kod nas za zdravlje ne može hvaliti novca. Građani i preduzeća su donirali preko 8 miliona eura, a potrošeno je samo 1,5 milion. Sva Srbija je skupila 15 miliona i ne zna se šta je sa tim parama, ali za analize nema novca.

      5
      50
      1. Haha Komlen u ekstazi. Anesteziran milonjinom propagandom….nidje veze Komlene, tebe baš sunce opasno udarilo.

        Činjenice kažu da u prethodnih nedelju dana, u Republici Srbiji ukupno je testirano 50.797 gradjana. Crna Gora uradila je 2.493 testa (brza, ne PRC, jer nemamo laboratoriju), Albanija 2.779, Slovenija 6.342, dok je Hrvatska testirala 7.363 ljudi. Dakle, u Srbiji je u prethodnih 7 dana uradjeno gotovo 3 puta više testova nego u ove 4 države zajedno.

        Šta ćemo sad Komlene kućo stara ? Oli vode malo ?

        Takodje, kada se u obzir uzme testiranje na 100.000 stanovnika, Srbija je ubjedljivo najbolja u regionu, imajući u vidu da je u prethodnih 7 dana na 100.000 gradjana testirano njih 730. Iza Srbije su , izmedju ostalih i članice EU poput Rumunije sa 427 testiranih, Slovenije sa 305 i Bugarske sa 269 urađenih testova na 100.000 gradjana.

        Komlen expert za forenziku, krtolu i krupna goveda .

        39
        1
      2. Ovdje ti prodaju humanitarnu pomoc! Toliko o tome koliko su odgovorni. Ne pokusavam da odbranim Vucica, ne vjerujem ni da je on cist! Ali, zar ne bi trebalo da se bavimo sobom! Samo gledate u Srbiju i takmicite se. Pravi ste kompleksasi. To lici na ljubomoru!

      1. Ne.
        Ovdje je u pitanju (de)genetski reverzni inženjering.
        Procesom fisije i ubacivanjem dRps mantri su dobijena dva bot-idiota, „Misliti crnogorski“ i „Komlen“, od jednog bilmeza koji je podvrgnut tretmanu.
        To je najnovije dostignuće i ekonomski benefit našeg gej tigrića koji voli da joj tepaju u femini-modu.
        „Mala“.

        28
        1
    2. Ne odustajete od svoje strategije: napad je najbolja odbrana. Morate nesto da mijenjate. Svi su vas procitali.

  8. Evo da vam ja objasnim u čemu je razlika, pošto sam radio kao forenzičar pa mi je poznata ta materija. Jedino u Srbiji, negdje u Nišu, su se pojavili falsifikovani negativni PCR testovi koje si mogao kupiti na ulici ili na pijaci za par desetina eura (za putnike koji idu prema Grčkoj). U Prijepolju i u Brodarevu bi se odmah na trafikama mogao kupiti negativan nalaz. Mi bi trebalo da organizujemo na svakom graničnom prelazu vještačenje dokumenata da bi se utvrdilo da li su originalna ili falsifikovana. Niti imamo toliko ljudi, niti imamo tehničke mogućnosti da na graničnim prelazima radimo takve analize. Nemamo potrebu ni da samo zbog Srbije uvodimo takvu praksu. Zato je primijenjeno najlakše rešenje – sikter.

    6
    118
    1. Svajcarska je nedavno (BAG- savezna zdravstvena sluzba) izdala listu zemlaja ciji gradajani ce morati u destodnevni kantarain pri povratku sa godisnjeg odmora . To su izmedju ostalih Sbrbija, Sjeverna Makedonija i * repbljik Kosova. Registrovali su da se u zadnje vrijeme pojavio povelik broj zarazenih koji su dosli iz Srbije . Ko prati situaciju u Srbiji jasno mu je da nije greska . Znaci nije zabranjeno ali moras u izolaciju 10 dana . Niko ti ne placa a firma ti moze dati i otkkaz jer si svjesno rizikovao
      i test kosta 200 CHF koje moras sam platiti jer ne pokriva bolesnicka kasa .

      3
      45
    2. @Komlen
      Komlen ovaj put si nadmasio i misliti, bodina, i sve ostale ANB botove sa forenzikom !.
      Svaka cast !.
      Nenadmasiv si u lazima !.
      Ovaj misliti crnogorski nema sance prema tvojoj lazi !.
      Moram priznati, volim da citam vase komentare !.
      Ma kakvi, ni Jerry Lewis ili Chaplin vam nije ravan !.
      Samo dalje tako , dobri ste za razonodu !.
      Moram da zavidim Milu !.
      Od svih diktatora niko nema tako fanaticne i dobre dvorske lude !!!.

      59
      1
    3. Ti si kao forenzičar mogao jedino da radiš u Milovoj laboratoriji kad ste merili i pakovali KOKAIN švercovan nekim od državnih brodova.Inače si dokazani forenzičar za Milovo prkno gde si se zavukao već trideset godina i ne izlaziš iz njega.U suštini si jedna psihički bolesna DPS pokvarenjačina,ti i forenzika ko Milo i engleski jezik.

      37
      1
    4. Da probam, mada ne vjerujem da će osoba kakav je Komlen to moći da shvati…
      Juče sam gledao kako na tivatskom aerodromu osoba za koju pretpostavljam da je zdravstveni radnik „kontroliše“ PCR testove putnika iz Ukrajine.
      Uz svo poštovanje, otkud on zna kako izgleda negativan PCR test iz Ukrajine? U petak je dozvoljeno i građanima iz Velike Britanije da ulaze u Crnu Goru sa negativnim testom, a Velika Britanija od početka pandemije NE OBJAVLJUJE broj aktivnih i izliječenih slučajeva. Mislite i o tome…

      21
      1
      1. Šta imam ja da mislim o tome. Misle ljudi kojima je to struka i posao. Pokazali su da znaju da rade svoj posao. Nije niko od nas Vučić da misli o svemu. Na sreću.

        1
        20
    5. Zato su vama Britanci prije neki dan rekli sikter! 🙂
      Komlen “bio forenzičar”?! A u Monteprknu nemaju više nego dvojica! I oba tek što su završili!
      Dok trećeg zovu forenzičar, jer priča dobre fore! Da nijesi ti taj Komlene?! 🙂

      1. Znate kako Mrčogorci rade test za koronu? Obiđeš oko bolnice dva puta! Ako se ne oznojiš negativan si! A na granici sa 50 evra! 🙂

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *