Pala i Italija! Srpkinje sjutra u polufinalu protiv Brazila!
1 min read
Odbojkašice Srbije, jutros rano po našem vremenu, pobijedile su Italiju u drugom kolu finalnog turnira Gran prija u Kini 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 27:25) i tako ovjerile prvo mjesto u grupi pred polufinale.
Terzić je promiješao karte- što se tiče sastava ekipe, i bez obzira na ovaj ”probni” momenat utakmice, djevojke su pokazale karakter. Nijesu odstupale, borile su se za svaku loptu. Tijana Bošković je bila sjajna u prva dva seta (16 poena), u završnici je neke važne poene osvojila i Ana Bjelica (11 poena), a i selektor je odradio veliki posao. Terzić je žutim kartonom u samoj završnici četvrtog seta razdrmao ekipu. A ovo se desilo zbog grubih sudijskih grešaka u završnici utakmice.
Naše odbojkašice, sjutra prijepodne od 09.00 sati, igraju prvu polufinalnu utakmicu protiv Brazila, dok će drugi polufinalni par biti meč Italije i Kine. istog dana, kasnije.
„O Brazilu ne treba trošiti reči. Prvo, to je aktuelni osvajač Gran Prija i reprezentacija koja svake godine beleži velike uspehe. U nešto su izmenjenom sastavu u odnosu na Olimpijske igre, ali tu su igračice koje već dugo igraju, tako da treba očekivati tešku utakmicu“, rekao je Terzić.
„Nadam se da imamo snage i koncentracije da odigramo dobru utakmicu. Ako budemo poštovali neke stvari na terenu, mislim da u ovom trenutku imamo jaču ekipu i da možemo da dobijemo Brazil“, dodao je selektor Srbije.
– Ova utakmica protiv Italije je bila jako bitna, ne zbog toga što smo se plasirale u polufinale već zbog toga što smo svima dokazali da možemo bilo koga da pobedimo. Jednostavno, odigrale smo za nas. U trećem setu smo imale pad, ali smo se digle i na kraju je sve ispalo kako treba. U polufinalu moramo da budemo hrabre i jake, da imamo želje i motiva. Sigurna sam da možemo da budemo još bolje – kazala je Bojana Milenković.
O padu u igri govorila je i Stefana Veljković.
– Igrale smo koncentrisano, ali u nekim delovima meča nismo bile na visokom nivou. Hvala Bogu, pa nismo imale posledica i vratile smo se u četvrtom setu. Srećna sam što je svaka od nas pružila maksimum. Sada nam ostaje da se spremimo za polufinale, utakmicu koja neće biti nimalo laka – rekla je Veljkovićeva.
Libero Teodora Pušić pohvalila je igru svojih drugarica.
– Prva dva seta su bila odlična, ali smo u trećem imali pad. Italijanke su to iskoristile, ali sjajno je što nismo dalje padale, već smo se digle i dobile četvrti set, u kojem su, to moram da istaknem, sudijske greške bile katastrofalne. Završile smo i ovo takmičenje u mini grupi kao najbolje, ali nema opuštanja, čekaju nas najvažniji mečevi.
Selektor Zoran Terzić je bio zadovoljan, ali je ukazao i na greške.- Kada se pobedi Italija koja igra dobro moramo da budemo zadovoljni. Međutim, opet je bila prisutna igra toplo-hladno. Jedan deo utakmice igramo zaista dobro, jedan sa velikim padom u igri, pa onda opet malo bolje i tako dalje. Danas je to možda bilo uslovljeno i time što smo pravili veliki broj izmena. Pustili smo sve igračice da osete teren pred polufinale. Nadam se da ćemo u polufinalu odigrati na najvišem nivou i pokazati našu najbolju odbojku.
Brabo, Srpkinjice..!