Ovo je Ivan Milačić koji je sinoć ubijen u Podgorici: Ubica prišao stolu pa ispalio rafal u njega

Ivan Milačić (33), blizak škaljarskom klanu, ubijen je sinoć ispred lokala “Taormina” u Podgorici. Tom prilikom su ranjene još dvije osobe.
U saopštenju policije piše da se prema operativnim podacima ubistvo “dovodi u vezu sa djelovanjem organizovanih kriminalnih grupa”.
Iza Milačića su ostali supruga, sin i kćerka. Njegova porodica se oprostila od njega čituljom u kojoj piše: “Tužnim srcem javljamo da je tragično preminuo u 33. godini života.”
Izvor Kurira je otkrio da je ubica nekoliko puta te večeri kružio oko kafića.
– Imao je kačket na glavi i u jednom trenutku prišao je stolu gdje je sjedio muškarac sa još nekoliko njih i počeo da rešeta. Ispalio je kišu metaka u žrtvu, a tom prilikom ranjen je i slučajni gost kafića, tj. mislimo da je greškom ranjen” kaže sagovornik Kurira.
On dodaje da je nakon ubistva nastao haos, i da su gosti bježali na sve strane.
Uviđaj povodom ubistva Ivana Milačića trajao je nekoliko sati, a policija je cijelu noć bila na nogama i intezivno traga za napadačem.
Ivan Milačić je, prema nekim saznanjima, bio pripadnik kriminalne grupe koju je u junu 2020. osnovao sada pokojni škaljarac Alan Kožar. Navodno, on je sa još nekoliko pripadnika grupe učestvovao u ubistvu kavčanina Saše Klikovca koja se dogodilo 18.jula 2020. godine. Milačić se teretio da je pružio logističku podršku klanu u realizaciji mafijaške likvidacije, ali je na suđenju u februaru oslobođen tih optužbi.
Njegova dva saradnika tada su osuđena zajedno na 27 godina robije, dodaje izvor Kurira.
Kako je utvrđeno na podgoričkom sudu, ubistvo Klikovca učinjeno je na podmukao način uz prethodno obećanu nagradu od 20.000 evra. Alan Kožar je, podsjetimo, ubijen pet dana nakon Klikovca zajedno sa svojim saradnikom Damirom Hadžićem na grčkom ostrvu Krf.
Likvidacija Ivana Miličića nije jedino ubistvo u nastavku rata klanova ovih dana, ako uzmemo u obzir da su od početka nedelje ubijena dva kavčanina – Filip Knežević (36) u Barseloni i Ivan Nedović (28) u Podgorici.
(VolimPodgoricu)