Општина Херцег Нови: Пријем за добитнице сребрних медаља на Сајму туризма у Љубљани

Руководство Општине Херцег Нови приредило је данас пријем за ученице Средње мјешовите школе „Иван Горан Ковачић“, које су протекле недеље освојиле сребрну медаљу на регионалном такмичењу у оквиру 15. Сајма туризма у Љубљани.
„Катарина Сеферовић, Андреа Пешић, Анђела Шиљеговић, Валентина Бојанић и Татјана Накићеновић, ученице трећег разреда туристичке школе, истакле су се у Љубљани међу 44 средње школе региона и завриједиле награду. Оне су биле једине представнице Црне Горе на овом такмичењу“ нагласили су из кабинета предсједника Општине и додали:
„За њихов успјех заслужна је и менторка, професорица Ксенија Одаловић као и директор школе који их је подржао, Момир Драгићевић. Они су данас такође били на пријему у Кабинету предсједника“.
Резултат херцегновских ђака за поштовање
Предсједник Катић честитао је тиму, захвалио им се што су на сјајан начин представили Херцег Нови и уручио пригодне поклоне.
„Бити други у конкуренцији школа из туристичких центара попут Опатије или италијанских градова, резултат је за поштовање“ истакао је он и додао:
„Веома је важна подршка младим људима који показују квалитет, жељу и вољу да раде и напредују, а нарочито у области туризма који је најважнија привредна грана нашег града. Вјерујем да је повезаност школе и локалне заједнице веома важна, те да је наша средња школа добар примјер овакве праксе.
Из ових разлога, локална управа ће наставити да буде подршка раду новске средње школе. Најсвјежији примјер за то је помоћ у санацији дијела равног крова на згради, за коју је Општина опредијелила 10.000 евра.