IN4S

IN4S portal

Opet prvokacija: Grafit terorističe UČK na ambulanti u selu nadomak Kosovske Mitrovice

Foto : Kancelarija za Kosovo i Metohiju

Na ambulanti u etnički mešovitom selu Suvi Do nadomak Kosovske Mitrovice ispisan je grafit ozloglašene terorističke organizacije UČK, a ove preteće poruke primetili su zaposleni, saopštila je Kancelarija za KiM.
Ova ambulanta je česta meta napada albanskih vandala, i prethodnih godina gađana je kamenicama, razbijeni su prozori i ispisisivani su antisrpski grafiti.
Kako se navodi u saopštenju, Srbe iz ovog sela je uznemirio ovaj anticivilizacijski atak na zdravstvenu ustanovu, koji dodatno uliva strah srpskom narodu na već uzavrelu situaciju na severu Kosova i Metohije, prenio je Sputnjik.
Ovakvi incidenti i provokacije svakako ne doprinose deeskaciji situacije na severu KiM i to bi jasno trebalo da uvide i predstavnici međunarodne zajednice i da konačno shvate realnost na terenu, dodaje se.
„Svima je jasno ko izaziva provokacije i inicira sukobe i ko je jedini krivac za incidente i napade na Srbe na KiM, a svaki incident dešava se naočigled Kurtijeve kosovske policije koja je na severu da proganja Srbe i žmuri na etničke napade“, zaključuje se u saopštenju.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *