„Одузмите им споменик Павлу Ђуришићу!“: Три љута гусара упутила ултиматум тужилаштву и полицији!
1 min read
Такозвани „лидери Европског савеза“ (ЕС) Дамир Шеховић (СД), Иван Вујовић (СДП) и Ватрослав Белан (ЛП) обратили су се дописом врховном државном тужиоцу, Милораду Марковићу и в.д. директора Управе полиције Црне Горе Лазару Шћепановићу, са захтјевом да поступе – како су казали – у складу са прописаним процедурама, односно Законом о кривичном поступку, и да у оквиру својих надлежности и заједничким дјеловањем одузимањем противзаконитог споменика Павлу Ђуришићу одбране уставно-правни поредак Црне Горе, што им је дужност прописана Уставом и законима.
„Будући да смо посебно заинтересовани за случај јавног постављања, а затим склањања и излагања споменика четничком и фашистичком ратном злочинцу Павлу Ђуришићу у цркви Свете мати Параскеве у селу Горње Заостро у општини Беране, са пажњом смо испратили размјену аргумената између Основног државног тужилаштва у Беранама и Управе полиције о разлозима због којих тај противзаконити споменик у смислу члана 411а Кривичног законика Црне Горе и даље стоји изложен у поменутој цркви”, наводе „лидери“ у заједничком допису.
Како додају, не желе овом приликом да оцјењују наводне неспоразуме у комуникацији између органа којима руководе Марковић и Шћепановић и што ти „неспоразуми“ говоре о озбиљности и професионалности органа који су дужни чувати уставно-правни поредак, досљедно и правовремено поступати у складу са законима Црне Горе, уливати повјерење и градити правну сигурност свих грађанки и грађана.
“Прихватамо да до неспоразума може доћи у свим областима рада и дјеловања али нам повјерење улива чињеница до које смо дошли из комуникације службеника Полиције и Тужилаштва, да су оба органа спремна спровести закон и из цркве Свете мати Параскеве у Горњем Заостру одузети споменик посвећен ратном злочинцу Павлу Ђуришићу. Разумјели смо да вас је само неспоразум, колоквијално речено „шум у комуникацији“, спријечио да до данас то учините”, поручују они.
Позивали су обојицу да, након што су неспоразуми, наводни или стварни, разјашњени и отклоњени, поступе у складу са прописаним процедурама, односно Законом о кривичном поступку, и да у оквиру својих надлежности и заједничким дјеловањем одузимањем овог противзаконитог споменика одбраните уставно-правни поредак Црне Горе.
“Што вам је и дужност прописана Уставом и законима. Уколико то не урадите, цјелокупној црногорској јавности ће бити јасно да је посриједи обична представа у којој Полиција и Тужилаштво намјерно пребацују одговорност са једних на друге како би се збунила јавност, а што је најважније спријечила примјена Закона. То би била и јасна порука да овом државом не владају закони и институције већ неки други актери, чији је кључни задатак да сруше антифашизам као темељну вриједност Црне Горе и рехабилитују и инсталирају идеологију злочина и геноцида чији је један од протагониста био Павле Ђуришић”, пише у допису.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:








A sef im udavao kcer uz pjesmu
Nad Kraljevom ziva vatra seva
Da vidimo kog cetnika nema
Nema Sime nema ni Deroka
To su Drazi dva najbolja momka
Naseg Simu ubili su Nemci
Presekli ga mitraljeski meci
A Deroka mladog kapetana
Mucki ubi banda partizana
…..
Bratstvo i jedinstvo tri rasrba u tri vjere,ojha!
Crna trojka.
Na ovoj slici fotograf im reče „ptičica“ a belan kroz zube prozbori : aj ne zaj..avaj čoče,škljocni.
Vidi Bilmeza,Pavle im uterao strah u Kosti,boje se mrtvog Đurišića.
Prljavci jedni
Нигде као у Црној Гори не успијевају НИШТАВИЛА попут ових. Замислите ова два несрећника удржена са Шеховићем коме не пада наум да обрише у Петњицу назив улице назване по највећем србском кољачу Османа РАСТОДЕРУ.
Oni iz 12 jula su govorili : “ Nek je Crna Gora,od Kokota do Kotora,samo da je nezavisna“ ! Pa su još govorili : Pucanje u našu braću Italijane,naše oslobodioce,je pucanje u slobodnu i nezavisnu Crnu Goru. I evo sad slušamo kako im potomci sličnu priču pričaju. ES-esovci !
Dođite vi junaci da ga uklonite. Čekamo vas, no znajući vaše junaštvo, bojimo se da nikoga dočekati nećemo.
Анте му.оње ви упадните па га узмите.
Ovatri lelemudan i njihove partije su o 99-ti sijači razdora u CG.
treba ih na izborima ugasiti,mada primaju odnekle infuziju.
Nije problem što su ovi antisrbi od njih se ništa bolje ne očekuje, već što među Srbima nema nikog ko je izašao da kaže – pomozite Dobrašinoviću.
Ова тројка да упане у септичку јаму опогнила би је!