Одупри се – 97 000: Конгрес слободних грађана 7. децембра
1 min read
Одупри се
Из покрета “Одупри се – 97 000” огласили су се поводом протестног окупљања, заказаног за суботу, 7. децембар, у 18 часова.
Њихово саопштење преносимо интегрално.
“Слободни грађани организују свој први конгрес. Као делегати позивају се све жртве свих конгреса ДПС-а којима је доста терора депеесовске власти, силе и неправде, криминала и корупције, понижавања наставника, љекара, новинара, студената, пензионера и свих других, пљачкања државне имовине, отимања ријека и планина…
Осми конгрес владајуће партије најавио је распад и нестанак Црне Горе, тачно онако како је прије 32 године Осма сједница најавила распад и нестанак велике Југославије.
Потпуно незаинтересован за садашњост и будућност грађана у чије име управља, депеесовски режим нашој дјеци умјесто бесплатног школовања нуди цркву, умјесто запослења ‒ аргатовање у иностранству, умјесто лијечења о трошку државе ‒ просјачење и СМС поруке.
Градској омладини ‒ умјесто културе и забаве ‒ нуди дрогу и криминал, а сеоској – умјесто изградње путева, водовода и далековода ‒ отима ријеке због електрана и планине због војних база.
Наредне године ДПС ће организовати још једне лажне изборе, не прихвата Владу грађанског јединства, а без ње излазак на гласање нема никакве сврхе.
ODUPRI SE, DOK NE SMETAŠ UDBI. Onda su mirni, i sve lijepo slušaju. Završi taj pokret punim nazivom. Vidi ti gradjana, molim te!
Vidimo se u subotu,kao i uvijek.