ИН4С

ИН4С портал

Одложена посета Еди Раме, долази ”тек” 10. новембра

Rama

Еди Рама

Председник Владе Србије Александар Вучић разговарао је у поподневним сатима са председником Владе Албаније Едијем Рамом и двојица премијера су сагласни да су инциденти на стадиону у Београду током утакмице између репрезентација Србије и Албаније по својој суштини били веома несрећни.

edi-rama„И даље постоје јасна неслагања око тога како је до инцидента дошло, али не смемо и нећемо пропустити могућност да се састанемо и да радимо на одржавању регионалне стабилности“, нагласили су саговорници.

Време је да окренемо нову страницу у политичким и економским односима између Србије и Албаније, закључила су двојица премијера.

Вучић и Рама истакли су да је неопходно наставити дијалог и процес започет у Берлину 28. августа, током конференције о Западном Балкану, јер ће он омогућити побољшање односа две земље, региона али и целе Европе.

Закључак је да званичан сусрет буде одржан 10. новембра у Београду.

Посета Раме Београду је била заказана за 22. октобар, а премијер Србије Александар Вучић рекао је јуче да ће током викенда одлучити да ли ће доћи до посете.

Подсетимо, у петак је Рама поводом инцидента са заставом Велике Албаније у Хумској на свом Твитер налогу написао: „Нормална Србија ће бити могућа ако реална Србија схватити да њихова ноћна мора Велика Албанија није наш пројекат!“.

Премијер Вучић је недуго затим на истој друштвеној мрежи објавио: „Људи који говоре да је велика Албанија наша ноћна мора су апсолутно у праву. Али, то није само наша ноћна мора, већ ноћна мора Европе, ноћна мора читавог човечанства, а ми ћемо учинити све што је у нашој моћи да је спречимо. Надамо се да ће нормални Албанци разумети ову поруку.“

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *