IN4S

IN4S portal

Odložena kontrola optužnice protiv Đukića i drugih: Planirali likvidacije tužioca i policijskih funkcionera?

1 min read

Foto: DAN

U podgoričkom Višem sudu danas je odložena kontrola optužnice protiv Strefana Đukića koji je označen kao organizator grupe koja je planirala da izvrši likvidacije i napade na funkcionere policije i tužilaštava. Optužnicom je obuhvaćeno još lica. Navodno je došlo do odlaganja zbog koronavirusa.

 

Podsjećamo, na zajedničkoj konferenciji za medije Uprave policije i Specijalnog državnog tužilaštva do detalja je predstavljeno kako je Baranin Stefan Đukić planirao ubistvo specijalnog državnog tužioca Milivoja Katnića, Saše Čađenovića, sudije Biljane Uskoković, bivšeg službenika UP Zorana Lazovića, o čemu je portal Dan ranije pisao.

Đukić i ova grupa dovodi se u vezu sa škaljarskim klanom.

Predstavljeni su djelovi presretnute komunikacije.

Kako je navedeno, kriminalna grupa koju je predvodio Đukić, koji važi za saradnika škaljarskig klana, osumnjičeni su planirali da ubiju Katnića i Čađenovića, da specijalnog tužioca „ošegaju i zalivade“. Kako je navedeno, sutkinji Uskoković su planirali da polome kosti.

Presretnute poruke koje je Đukić slao iz Ukrajine: Treba uprijeti dok je nova vlada, da se spasim dolje

Cilj ove kriminalne organizacije je bio da za potrebe neidentifikovanih lica i za potrebe same kriminalne organizacije vrše likvidacije to jest ubistva i teška ubistva na teritoriji Crne Gore na štetu policijskih službenika, specijalnog Tužioca S.Č i glavnog specijalnog tužioca M.K, ali i drugih lica, te da tako djeluju da se pripadnici te kriminalne organizacije, oslobode bilo koje krivične odgovornosti pred sudovima Crne Gore kroz nezakoniti uticaj na izvršnu vlast, a kroz prethodnu smjenu tužilaca koji ih optužuju i gone za krivična djela-navedeno je ranije iz tužilaštva, prenosi DAN.

Istraga je došla do sumnje da je ova kriminalna organizacija u svom djelovanju planira da nosiocima pravosudne funkcije – sudijama nanese teške tjelesne povrede, a kako bi se u budućnosti na njih uticalo da moraju donositi oslobađajuće presude za sve pripadnike ove kriminalne organizacije.

U tu svrhu organizator okrivljeni Đ.S je samo za predmet koji se vodi protiv njega obezbijedio milion eura koje prema stanju stvari treba dati nosiocima izvršne vlasti – sudijama i tužiocima koji bi preuzeli vođenje predmeta, a nakon smjene tužioca koji su ih optužili za najteža krivična djela, te upravo je u tom dijelu imajući u vidu poznanstva koja proističu iz komunikacija organizatora Đ.S, jasno uočeno da ovaj osumnjičeni kao i pripadnici njegove kriminalne organizacije ostvaruju uticaj na političku elitu u Crnoj Gori, a što je obilježe i biće krivičnog djela iz čl. 401a Krivičnog zakonika Crne Gore- saopštio je ranije specijalni tužilac Miroslav Turković.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Odložena kontrola optužnice protiv Đukića i drugih: Planirali likvidacije tužioca i policijskih funkcionera?

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *