Одличан Новак: Гојо прецртан, Ђоковић сада иде на „амерички блок“
1 min read
Новак Ђоковић
Новак Ђоковић је изборио ново четвртфинале на УС Опену.
Најбољи тенисер свих времена је без већих проблема, по 13. пут стигао до осам најбољих у Њујорку, а у четвртом колу победио је Борну Гоја из Хрватске, 6:2, 7:5, 6:4.
Меч је трајао 146 минута, био је то њихов први окршај до сада и треба рећи да је Сплићанин, 105. на светској листи, показао добар тенис, али то није било довољно да заустави троструког шампиона турнира.
За разлику од меча са Ђереом, када је изгубио почетна два сета, Новак овог пута, по несносних 30 степени и великој влази, није себи дозволио да му се меч одужи.
Рекло би се да је у овкирима очекиваног завршио посао и тако заказао осми окршај против Тејлора Фрица против ког у победама води са 7-0.
И ако жели до новог финала, мораће да прескочи две америчке препреке, прво Фрица, а онда Шелтона или Тијафоа, пренио је Б92.
Одмах је Новак стигао до брејка у мечу са Гојом, потом повео са 2:0.