IN4S

IN4S portal

Odbrana Duška Kneževića: Krivične prijave protiv ministra policije i Dejana Sekulića

Odbrana Duška Kneževića izdala je vanredno saopštenje za javnost u vezi sa intervjuom koji je Dejan Sekulić dao Podgoričkoj "Pobjedi", koja je objavljena danas u dnevnom listu "Pobjeda".
Knežević

Duško Knežević, Foto: printscreen, instagram

Odbrana Duška Kneževića izdala je vanredno saopštenje za javnost u vezi sa intervjuom koji je Dejan Sekulić dao Podgoričkoj „Pobjedi“, koja je objavljena danas u dnevnom listu „Pobjeda“. „Svi navodi koji su izneti od strane Dejana Sekulića nisu istiniti. Ono što odbrana želi da istakne, jeste da pre svega ja kao njegov branilac mogu da kažem, da Dejana Sekulića poznajem kao čestitog čoveka, isto tako i Duška Kneževića. Odbrana naglašava da je tokom celog postupka u kojem je bila angažovana, i gde smo postupali kao branioci Dejana Sekulića svoj posao radili profesionalno, zakonito i savesno. Apsolutna je neistina da je Duško Knežević meni kao braniocu  izdao bilo kakav nezakonit nalog u postupku koje SDT vodi protiv Dejana Sekulića.“, kazao je Zdravko Đukanović, advokat Duška Kneževića

Odbrana ima pouzdana saznanja da je jedini razlog za ovakav postupak Dejana Sekulića u nezakonitom, intezivnom i velikom pritisku Agencije za Nacionalnu bezbednost Crne Gore, Uprave policije Crne Gore i drugih neformalnih grupa. Kada je reč o tome ko rukovodi tim neformalnim grupama odbrana označava izvršnu vlast Crne Gore. Kada je reč o slici koja je na poklon od strane Duška Kneževića predata Milu Đukanoviću istina je da je Duško Knežević predao Milu Đukanoviću sliku velike vrednosti, a odbrana će o tome izneti sve podatke, i to ko je predao sliku, kojom prilikom i kojim povodom, navodi Đukanović

Izvršna vlast u Crnoj Gori, na čelu sa Milom Đukanovićem je u velikoj zabludi ukoliko misle da zastrašivanjem i izmišljotinama mogu promeniti istinu i popraviti svoj položaj. Strah koji su oni izazivali pripada prošlosti, stoji u saopštenju, Zdravka Đukanovića, advokata Duška Kneževića

On je takođe podnio i krivičnu prijavu protiv Mevludina Nuhodžića, ministra unutrašnjih poslova Crne Gore, zbog izvršenja krivičnog djela Zloupotreba službenog položaja iz člana 416 stav 1 Krivičnog zakonika.

„Mevludin Nuhodžić je kao ministar unutrašnjih poslova bio u obavezi da zakonito sprovede postupak upisa u biračke spisakove, a nasuprot tome on je omogućio da se više hiljada lica potpuno nezakonito upiše u biračke spiskove, a krivično delo izvršio u periodu od momenta raspisivanja parlamentarnih izbora do 19.08.2020. godine kada su zaključeni birački spiskovi. Kao svedoke smo predložili sve članove osnovnog i proširenog sastava državne Izborne komisije. Tražimo da se okrivljeni Mevludin Nuhodžić, ministar unutrašnjih poslova, ispita, da se ispitaju svedoci i da se kazni po zakonu. Da se izvrši uvid u biračke spiskove i da se utvrdi tačan broj lica koji su nezakonito upisani. Očekujemo da tužilaštvo hitno reaguje po ovoj krivičnoj prijavi.“

Pročitajte JOŠ:

(VIDEO) Tomašević iz Trebinja dijeli propusnice za prelazak preko granice bez testa: Lobiram za DPS, imam dvije lične karte

Podjelite tekst putem:

7 thoughts on “Odbrana Duška Kneževića: Krivične prijave protiv ministra policije i Dejana Sekulića

  1. KNEZEVICU VREME TI ISTICE ,OVO ZABASURIVANJE TVOJE I MAROVICEVO TI NECE PROCI, AKO NEMAS NESTO JACE KASNIJE TI NI INTERPOL POMOCI NECE. SAM ZNAS KOLIKO SI ZAJEDNO SA MILOM I SVETOM ZLA NAPRAVIO NARODU CRNE GORE, UZMI SE U PAMET OBJAVLJUJ AKO IMAS JOS NESTO ILI SE VISE NE JAVLJAJ.

    10
  2. Aferim ti ga anonimni ! Svska ti je na mjestu. Od torbe ništa,kao i od imena Stah je čudo. Evo do ponoći da sacekamo. Možda će kao državni udar na dan izbora…

    10
  3. o kome vi pricate ljudi advokati o dusku prevarantu lopovu ka svetu marovicu koji ce kaze tajnu o djukanovicu ponijeti u grob . smrad jedan lopovski a sto ne utice na zeta bogdanovica da ne laze narod toliko god. a posebno cetinjane kojima je ostavio sa svojim pajtasima dug preko 36 miliona eura.a ti knezevicu dzaba ti advokati ti ces ako bog da brzo u spuz sa svojom bratijom lazovcino jedna i ovo sa marovicem ste iscenirali zajedno . nemas vise vremena dusko knezevicu vrijeme ti je isteklo u ponoc je izborna sutnja dokaz plava torba i racuni na to i to ime . ka abazovic cisti dokument o mozuri i stanu ovoga kolarevica the end.

    12
    1. Tačno tako, koga je briga za ove što su nam oteli život! Svi treba da odgovaraju za svoja nedjela – krađe poslije 30. avgusta! A plavu torbu za koju nas je slagao neka čuva za svoju odbranu! SLOBODA!

    1. Ko jednom slaže,ne vjeruju mu ni kada istinu kaže. Dule, ne bude li plave džaklje po ponoći, mislim da ti niko ne može pomoći. Ni će te more moći oprati. Pa ti vidi što ti je činjet. To ti je ka’ poklopac na lonac. Čekamo.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *