ИН4С

ИН4С портал

Обрадовић: Имамо квалитет, вјерујем у пласман на Свјетско првенство

Селектор рукометашица Србије Љубомир Обрадовић вјерује да ће екипа кроз бараж утакмице против Пољске успјети да избори пласман на Свјетско првенство у Јапану.

Рукометашице Србије

Селектор рукометашица Србије Љубомир Обрадовић вјерује да ће екипа кроз бараж утакмице против Пољске успјети да избори пласман на Свјетско првенство у Јапану.

Увијек сам оптимиста што се тиче рукомета. Тако је било и у квалификацијама за прошло ЕП, али и бараж са мушкарцима за СП 2019, тако је и сада. Убјеђен сам да имамо квалитет. У пар прилика почели смо већ са припремама за Пољакиње. Не смије да буде ни једно изненађење, ни једна нерјешива ствар за коју немамо одговор што се тиче тактике“, рекао је Обрадовић.

Србија ће у зрењанинској Кристалној дворани у петак од 20.15 дочекати Пољску у првом квалификационом мечу за пласман на СП у Јапану.

Убјеђен сам да ће девојке дати све од себе и да ће одиграти на високом нивоу што ће нам омогућити да се пласирамо на Свјетско првенство. Желим да у Јапан одемо коначно комплетни и нападнемо мјесто које нам гарантује пласман у квалификације за Олимпијске игре“, рекао је Обрадовић.

Све репрезентативке које су се нашле на списку здраве су и спремне за изазове који предстоје у два дуела са тимом, кога су Српкиње већ поразиле на старту Европског првенства у Нанту прошлог децембра – 30:23.

Од уторка поподне смо комплетни доласком Дијане Радојевић. Дјевојке које смо изабрали максимално су мотивисане за оно што следи, а ми из стручног штаба имамо велико повјерење у њих“.

Обрадовић наводи да је Пољска “озбиљна репрезентација”.

Тешко је уигравати напад јер дјевојке долазе са својим навикама и задацима из клубова гдје играју већи дио године. То што радимо у репрезентацији даје резултате, али клупски захтјеви често нису у сагласности са оним што ми желимо да направимо. Ако их убједимо да играју на наш начин побједићемо Пољску и пласирати на СП“, казао је селектор Србије.

Обрадовић је додао да му је жеља била да Зрењанин, као град велике рукометне традиције, буде домаћин меча с Пољском.

То је рукометни град са публиком која познаје наш спорт. Видјели сте и против Белгије, која није звучно рукометно име, била је пуна хала и одлична атмосфера. Постоји и еуфорија после повратка Пролетера у Суперлигу. Дјевојке ће имати максималну подршку љубитеља рукомета, не само са локала, већ из читаве Србије. Надамо се најбољем“, рекао је Обрадовић.

Прва утакмица између Србије и Пољске играће се у петак од 20.15, а реванш се игра у четвртак у Лубину.

 

Прочитајте још:

Челси убедљиво савладао Арсенал у спектакуларном финалу Лиге Европе

<
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *