IN4S

IN4S portal

Novo kršenje primirja na istoku Ukrajine

1 min read

Tri ukrajinska vojnika i dva civila poginula su tokom poslednja 24 časa u istočnoj Ukrajini, gde su se pojačale borbe na frontu.

Proruski-snajperista

Portparol ukrajinske vojske rekao je za Frans pres da su dva vojnika poginula, a jedan je ranjen u sukobu kod mesta Marinka koje je pod kontrolom ukrajinskih snaga, 30 kilometara od Donjecka.

U susednom Lugansku je poginuo jedan vojnik u sukobu kod Debaljceva, strateškog čvorišta koje je pod kontrolom proruskih separatista od uvođenja primirja polovinom februara.

U Lugansku su poginula dva civila koja su na putu nagazila na minu.

Stanje u istočnoj Ukrajini je poslednjih dana veoma nestabilno, ocenio je u petak u Kijevu šef nemačke diplomatije Frank-Valter Štajnmajer i dodao da treba učiniti sve da ne bi došlo do još većeg pogoršanja stanja.

Nemački ministar je pozvao na „upotrebu svih sredstava da bi se izbeglo dalje pogoršanje stanja“ na istoku Ukrajine gde je od aprila 2014. godine u ratu ukrajinskih snaga i proruskih pobunjenika poginulo 6.300 ljudi.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *