Novak započeo 399. sedmicu na svetskom tronu
1 min read
Foto: Sputnik
Đoković na prvoj poziciji ima 9.945 bodova, što je 1.500 manje u odnosu na prošlu nedelju, pošto su mu oduzeti one koje je osvojio na prošlogodišnjem Završnom turniru u Torinu.
Međutim, Srbin je trijumfom nad Holgerom Runeom rezultatom 7:6 (7:4), 6:7 (1:7), 6:3 u prvom kolu Torina obezbedio da još jednom, osmi put u karijeri, godinu završi na svetskom tronu.
Ujedno, on će „probiti“ i magičnu brojku od 400 nedelja na vrhu ATP rang-liste.
Drugi teniser sveta je Španac Karlos Alkaraz sa 8.455 poena. Rus Danil Medvedev je treći sa 7.200 bodova, dok je Italijan Janik Siner četvrti (5.490).
Među najboljih pet je još jedan Rus, Andrej Rubljov je sakupio 4.805 bodova.
U Top 10 nalaze se još Grk Stefanos Cicipas, Nemac Aleksandar Zverev, Danac Holger Rune, Poljak Hubert Hurkač i Amerikanac Tejlor Fric.
Što se tiče ostalih srpskih tenisera, Laslo Đere je zadržao 33. mesto na sa 1.285 bodova. Dušan Lajović je 46. teniser sveta sa 994 poena.
Miomir Kecmanović je napredovao za jedno mesto i sada je 55. teniser sveta sa 905 bodova. Hamad Međedović je na 110. poziciji sa 575 poena.
Naredna ATP rang-lista biće objavljena za sedam dana, po završetku Završnog turnira sezone u Torinu.