Novak ”pokosio” prvog rivala na travi
1 min read
Novak Đoković, najbolji srpski teniser, startovao je pobjedom na turniru u Kvinsu, pošto je sa 2-0 u setovima savladao Australijanca Džona Milmana. Đoković, 22. igrač svijeta, furiozno je krenuo sezonu na travi, pošto mu je Australijanac uzeo samo tri gema, 6:2, 6:1.
Srpski igrač u drugom kolu prestižnog turnira u Londonu igraće protiv drugog nosioca Grigora Dimitrova, koji je posle velike muke pobedio Damira Džumhura – 6:3, 6:7 (4-7), 6:4. Novaku je za pobedu protiv Milmana bilo potrebno samo 67 minuta igre i raduje na koji način je startovao Kvins i sezonu na travi.
U narednom kolu našeg igrača čeka mnogo teži protivnik, pošto će na drugoj strani biti peti igrač sveta Grigor Dimitrov. Svaka pobjeda na ovom turniru Đokoviću donosi nove bodove, jer u Kvinsu nije igrao već 8 godina