Kraj golgote svjetskog šampiona: Novak Đoković deportovan iz Australije

Foto: Tviter
Novak Đoković je zajedno sa svojim timom napustio Australiju, nakon što mu je oduzeta viza i naložena deportacija iz zemlje odlukom Federalnog suda.
Srpski i svetski teniski broj jedan je u pratnji policije stigao na aerodrom u Melburnu, sa njim su bili još trener Goran Ivanišević i Ulises Badio, da bi posle čekanja i kašnjenja od oko 20 minuta napustio Australiju.
Novakovi advokati dali su sve od sebe, imali su argumente na svojoj strani da Đoković zbog toga što nije vakcinisan i što je preležao dvaput virus korona, ne predstavlja opasnost po bilo čije zdravlje.
Ipak, Federalni sud koji će se tek narednih dana detaljnije oglasiti i obrazložiti presudu, podržao je odluku imigracionog ministra Aleksa Hoka da Đokoviću bude po drugi put poništena viza i da bude deportovan iz zemlje.

On da je pravi gospodin, ne bi ni kročio na tlo Australije ove godine,i nadgornjavao se sa ovim potomcima robijaša (lopova,ubica..) iz V.Britanije koji žive u Australiji. Ako im kao 9-ostruki šampion koji je podigao ovaj turnir na veći nivo nisi dobro došao u njihovu zemlju,šta imaš da se blamiraš i moliš da učestvuješ na ovom turniru. (Umjesto oni njega da mole da učestvuje).Dočekuješ Božić u imigrantskom hotelu,umjesto sa porodicom. Zar je i njemu sve u parama,jer ne vidim drugi razlog zašto bi se ponižavao ovoliko
A ko je pravi gospodin ako nije Novak Đoković? Aj ne mlati. Zbog para, čovjek je prefesionalac da mu je do para odavno nebi igrao.
Realno@ da li si toliko maliciozan, ili toliko mrzis Novaka, kad za njega mozes izreci takve lazi i gadosti. Covjeku koji je od svih tenisera dao najvise novaca u humenitarne svrhe, i to najcesce anonimno i bez objave u javnosti, sigurno pare nijesu u prvom planu. Glup si da shvatis da je Nole zapravo htio da na legalan i jedini zakonit nacin dokaze da je u pravu. I to je i dokazao svima koji su objektivni i umuju da shvate o cemu se tu zapravo radi. Ovom sramnom presudom, australiski politicari na celu sa premijerom samo su dokazali da tamo ne postoji nezavisno sudstvo, i da su polirticari diktirali sudijama kako da sude. Ali od toga jos opasnije da su ovom presudom stvorili opasan presedan, koji ce moci da iskoriste skaki put kada im neko politicki ne bude odgovarao.
E pa evo dokazao je na legalan način da je u pravu,zato se i vraća kući. Samo vi dokazujte čitav život nešto na sopstvenu štetu,i tjerajte inat gdje god možete.
Ima li ko živi od rodoljuba da nam organizuje protesni skup podrške velikom novaku.
MISLIM DA JE NAPRAVLJENA GREŠKA U KORACIMA….POŠTO SVE OVO NEMA NIKAKVE VEZE SA SPORTOM…POSLE ODLUKE SUDIJE KELIJA TREBAO JE DA IZAĐE KAO POBJEDNIK , KUPI KARTU ZA BEOGRAD I SVE IH POZDRAVI …
Dobro Dosao Kuci SAMPIONE….
KRUNO NASA SPRSKA….
Neka TE Bog Blagoslovi i Cuva….
I Tvoju Porodicu….
Živeo Novače!
Hvala ti puno eliote. Ti si mi pomogao sa svojim iskrenim komentarom da odlučim. Povlačim se iz tenisa,učiću djecu da igraju po Srbiji i Crnoj gori i neću glasati za Vučića pošto to tebi nije po volji. Evo razmišljam da uzmem Montenegro državljanstvo pa da glasam za Mila britvu. Hvala vam puno baš me dirnuo vaš komentar a evo i izveo na pravi put.
Ovi iz vijesti će bit zadovoljni. Danima negativne tekstove izbacuju na račun Novaka. U isto vrjeme su nas uvjeravali da je voli skroz čist, na jednog špeditera svalili sve. Ako bude trebalo krenuće vijesti i na magionere, to je ta west nova demokratija, i papci domaći njene sluge, bespogovorne.
Tako je ,danima su izokolo opaljivali negativno po Djokovicu . A branili Voli ,sve si u pravu
Prokleta je zemlja Australija.
Tamo je pobijen domorodački narod od strane najvećih kriminalaca iz Evrope i cijelog svijeta.
Tamo ne treba ni ići.
Živio Novak Đoković i da još dugo sija.
Ko ga tera? Za dolare sve!
Crknite ustase, Nole je No1 a vi sto ga mrzite ste bjedni crvi.
https://de.wikipedia.org/wiki/Geschichte_Australiens#/media/Datei:Flag_of_the_Australian_Aborigines.svg
Sjutra kada se vrati ove zastve nositi,kultura koja je unistena zahvaljujuci Evropskoj ne kulturi!“
Izveštaji Marka Pola iz Australije
Već u antici se sumnjalo na kontinent na jugu. Klaudije Ptolemej je skovao termin terra australis incognita, koji je kasnije preveden na latinski, za nepoznatu južnu zemlju. Godine 1292. Marko Polo se vratio u Veneciju iz Kine i izvestio o zemlji koja obiluje zlatom i školjkama južno od Jave. Nazvao ju je Velika Java (Jave la Grande). Bilo je i izveštaja da su Kinezi već upoznati sa ovom južnom zemljom. Rečeno je da je kineski car posedovao životinju koja je imala samo dve noge i glavu jelena. Na stomaku je, međutim, imala drugu glavu. Ovaj opis veoma podseća na kengura sa mladom životinjom u torbi
I danas u Autraliji kenguri su bolje cuvani i gledani od Aboridzina,a mi se cudimo sto ne postoju Djkovica,pa to su anglosaksonci najkkvaviji narod na planeti Zemlji, sve sto im je interes i na korsit je njima pravo,a sve sto remeti njihov profit je neprijatelj i opsanopst.
Ovo je rezirano unapred.Da su ustali teniseri bilo bi drugacije.Novak je izmicao ostalim .Zato je duboka drzava napravila ovo nedjelo .FASIZAM.NOVAK JE SLOBODA,DUHOVNOST,SRBIN,UM.KO JR HTNEO DA VIDI ISTINU VIDIO JE.VIDIO JE BINEDNU VLADU AUSTRALINE VECINOM KUKAVICE TENISERI CAST NEKOLICINI.ISPLIVAO JE PIZDLUK I ZLO OD NADALA.PIZDECI.NOVAK JE DONJEO SLOBODU.NEKA ZDRAVO STIGNE U SVONU ZEMLJU.KOD SVOJIH.
Sloboda mi je ime@, bolje bi bilo da ti je ime Krsto ili Hristo…
1973…. Wimbledon….
Jugosloven Nikola Pilic je Suspendovan….
ATP, Svi Najbolji Teniseri, Stali su uz Pilica….
Bojkotovali su Wimbledon…. BOJKOT….
A Ovi Teniseri Danas?…. Cast Rijetkim Izuzecima….
Tada su igrali za par stotina funti, pa su mogli da se solidarišu jedan sa drugim, nisu imali šta da izgube, a danas dobijaju milione eurića…
Zašto bi bojkotovali ovi kada mogu da osvoje par miliona na ovom turniru. Pa prvi se Novak blamirao ovih 15 dana,upravo zbog tih miliona.
Realno = SRBIN-HRISCANIN, bolesni ustaski bot
Mislio sam da ce pobijediti PRAVDA , ali pobijedi podanistvo i nepravda kao mnogo puta do sada. Pitam se, sto bi bilo da Putin ili Vucic nekom tako sto smjeste????
Novače ti i Putin ste obesmisli li zapadni uticaj. Tu je uz vas i Mile Dodik. Velika ste im glavobolja. Nije ovo je kraj. Živeli.
Ne trpaj Noleta u koš sa političarima. Nole je legenda, a od slika političara – Vučića, Đukanovića, Dodika, Mandića, Bajdena, Morisona, Džonsona, Houka, ma svih redom…normalnom čovjeku se prevrće želudac. Jao, Mile Dodik!
E, pa, ljudi moji, Mile Dodik i Novak u istoj rečenici!
Nevena, misliš da ime neke suštinske razlike… Ako i ima, onda je Mile u toj priči, kolika god sirovina bio, pozitivan lik, jer je barem Srbin i hrišćanin, a Novak je Jugosloven i budista…
Srbine aj mrs na CDM pa tamo pljuj.
Evo, sad ću, trčim… Molim te, može li još samo par komentara? 😉
Ako si ti Srbin onda je ovo KRAJ sveta. Ti si našmrkani drogoš.
Jadni, nijesam ja drogaš, okle ti to, čoče, mada, šta ja znam, možda i jesam, jer jedem ove banane iz Bokanovog Volija… 😉
Ne,nego Putin i Palma,pa svi ostali. Koje su ovo budalaštine.
novace dokovicu obracam ti se ka stari coek .odmah da ti kazem da sam crnogorski orijentisan mada to nista mene ne znaci ko je srbin a ko crnogorac jer su nas zlotvori podijeli . suze su mi mene strome navrle na oci sad kad sam otvorio ovaj portal najbolji u crnoj gori ali sampione ti si za nas uvijek bio covjek pa sampion . uzdignute glave idi i sa srecom da nam dodjes. nole legendo ostaces zlatnim slovima zapisan u istoriji tenisa i poslije ovoga nema sto drugo nego da se povuces i da otvoris skoletenisa po srbiji crnoj gori regionu . novace djokovicu nemoj dozvoliti da te politicari ovaj vucic brnabicka i ostali brane i da te uvucu u to blato jer ces se tu samo izblamirati jer oni tebe koriste za njihove podle ciljeve budi svoj ka do sada. ti si heroj srbije i cijeloga nasega naroda . ocekujem da te tvoji beogradjani i casni rbi docekaju kako i dolikuje jednoj legendi i novace ti si jedini koji moze da pomogne ovome narodu u srbiji otkrij tu zavjeru amerike australije kanade , novog zelanda britanije i reci sto se krije iza ovog bioloskog trovanja svjetske populacije ti sve znas o tome nole . neka si nam ziv nole i da te bog cuva tebe i tvoju familju . ti si za nas drugi tesla .
STRAH!!! To je razlog za maltretiranje, prije svega psihičko, odugovlačenje za već pripremljen scenario. Strah da potvrdi da je najbolji svih vremena! Kako da se dozvoli da normalan momak, hrabar, humanitarac, iskren, pravičan, pa još iz Srbije ima bistu ispred Arene, ali još i „drzak“ koji se ne povinuje pravilima koji se nameću, gdje se sloboda čoveku ukida. U zemlji čija su puna usta „demokratije“, gdje je 97% stanovništva vakcinisano, a opet bilježe ogromnu zaraznost, plaše se da ih zdrav čovjek ne zarazi, navodno antivakser! Politika ili masonska posla, Bog zna!
Da je imao dobrig savjetnika vec je trebalo biti kuci
Zahvaliti se I birati zemlje gdje si Dobro dosao
A ne ovako Srbi Iz australije Ko majmuni se ponasao
Razum treba da je isped emocija
Gospodine Davore, on je imao medicinsko izuzeće, vizu, znači dozvolu za ulazak u zemlju! Novak je borac, a sa ovim je Australija pokazalo svoje pravo lice!
Druze sjecas se srbijanac na granici Grcke
Oces na more a granice zatvorene
Sad ce grci propasti zbog Nas Srba
Razum I pamet
Zar je vrijedno ovog
Šteta što ga ti druže nisi savjetovao, daleko bi dogurao!
Nadam se da će ovako isto ekspresno Rio Tinto biti izbačen iz SRBIJE
Novace Ti si uprkos svemu uspio u svojoj misiji.
Sve je izaslo na povrsinu. I kome do sada nije bilo jasno, sada jeste, osim budalama i zlonamjernim.
Cuvaj se. Odmori se od svega. Veliko breme je bilo na tebe.
Zivio i zdrav nam bio.
sampion australije opena se vec zna ….ovi ostali igraju za pare.
hocu i vest na portalu , da je crna gora uvela sankcije Rusiji…kakvi blavori …kao da idu i cetnike 44.
….krivokapicu , krivo stijis, krivo mislis i krivo besedic….podlace!!!!
A Becic….
Eno ga u Posjeti Vaseljenskom Patrijarhu….
Kako li Samo Biraju „Saveznike“?…. Pardon, „Partnere“….
Fašizam i antifašizam.
Ne idu zajedno.
Osim u DPS-u SD-u SDP-u i jos ponekim manje vaznim, sami ce se prepoznati!