Nole nastavlja pohod ka tituli: Počeo sporo, pa „pretrčao“ Popirina
1 min read
Novak Đoković
Najbolji srpski i svih vremena teniser Novak Đoković pobedio je Alekseja Popirina u trećem kolu Vimbldona.
Sedmostruki šampion je do trijumfa stigao posle preokreta – 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3).
Ovo je bio treći međusobni susret dvojice igrača. Novak je u Tokiju 2019. slavio sa 2-0, a u Melburnu 2024. sa 3-1 u setovima.
Đoković je izgubio prvi set sa 6:4, uspeo je da napravi preokret dobijanjem dva seta sa 6:3 i 6:4 da bi u četvrtom realizovao taj-brejk u svoju korist za 7:6.
Sedmostruki šampion je u prvom setu dozvolio brejk rivalu, što je bilo dovoljno za prednost, ali je potom preuzeo kontrolu i trećom pobedom u isto toliko mečeva protiv Australijanca prošao među 16 najboljih.
Meč je trajao nešto više od tri sata.
Đokovićev naredni rival biće Danac Holger Rune, koji je posle velikog preokreta savladao Francuza Kventina Halisa 1:6, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:4), 6:1.