Njemačka, najbolja po logistici

Najbolji kvalitet logistike među 160 država u svijetu, obuhvaćenih studijom Svjetske banke, ima Njemačka, a Somalija najlošiji.
Ovogodišnje istraživanje, kao i prethodna, pokazuje da zemlje s najvećim dohotkom dominiraju među prvih 10 u svijetu po kvalitetu logistike.
Tako je na drugom mjestu Holandija, slijedi Belgija, a četvrtu poziciju zauzima Velika Britanija. Hrvatska je prema indeksu logističkog učinka (LPI), koji svake dve godine izrađuje Svjetska banka, na 55. mestu, i u odnosu na 2012. godinu, spustila se za 13 mjesta.
U izvještaju Svjetske banke se navodi da su države rangirane prema nekoliko kriterijuma, među kojima su najznačajniji efikasnost carine, kvalitet infrastrukture, kvalitet transporta i vrijeme isporuke.
U Srednjoj i Istočnoj Evropi, ispred Hrvatske su Češka (32. mesto), Mađarska (33), Slovenija (28) i Slovačka (43), a ispred su i Rumunija (40), kao i Bugarska (47).
Podaci su prikupljeni istraživanjem sprovedenim u više od 1.000 logističkih kompanija.
Svjetska banka kreira indeks logističkog učinka (LPI) svake dve godine, počev od 2007.
Poslednjih godina, s padom carinskih stopa u svijetu, logistika i ostali aspekti svjetske trgovine dobijaju na značaju kao prostor za smanjivanje troškova trgovine.
Istraživanje Svjetske banke i Svjetskog ekonomskog foruma iz 2013. pokazalo je da smanjivanje transportnih troškova i nepotrebne birokratije u trgovini može obezbijediti značajan podsticaj ukupnom bruto domaćem proizvodu.
Njemacka treba da bude vodja ili kao se to ovdje govori ali se izbjegava upotrebiti ta rijec iz poznatih razloga, FIRER-VODJA.
Ovu rijec je upotrebio Djordje Soros 19 ovog mjeseca ovdje u Frankfurtu.
Spekulant Soros nekrunisani krajlj Istocne Evrope ide po svijetu i daje smjernice u javnosti kao treba i sta raditi da bi se Evropa i svijet izvukli iz Krize.Tako Soros kaze da je Merkel sve uradila 2o12 i pomogla sefu ECB Mariju Dragom da spasi evro.Medjutim kaze Soros to nije dovoljno Evrobond treba da je novi Marsal plan za zemlje Istocne Evrope kojima se dugovi moraju oprostiti a snabdjevati ih novim kreditima.Po Sorosu Njemacka mora da vodi ili ode to je govorio prosle godine, ,sada kaze da treba da vodi i da sama preuzme ulogu vodje Evrope.Sama rijec vodja ovdje kod naroda budi i smijeh ali i bojazan jer dobro se zna sta je vodja-FIRER naapravio.
Naravno Soros nije govorio ni rijeci kako rekonstruistai bankarski sistem koji je kolabirao bas zahvaljujuci spekulantima kao sto je on,ta tema je na ovakvim satancima tabu.Sto se tice odnosa sa Rusijom stanje je takvao kaze Soros da je najbolje sniziti cijene gasa i nafte na svjetskom trzistu i tako bi se Rusiji najvise nanijela steta.Jednom rijecu sve uraditi tako da se Rusija ekonomski oslabi,ne pominjuci ni jednom rijecju da ce i Njemacka a samim ti i Evropa da izgubi i to puno vise nego Rusija.
Ovdje u Njmackoj se vodi debata kako bankarski sitem reformisati u stvari jednostavno ne dozvoliti vise da poreznici placaju gubitke bankara i spekulanata kao Soros,interesantno je da o toj najvaznijoj i jedinoj gorucoj temi Soros ne Govori.
Sta je Soros izmedju rdova porucio Njemackoj,Njemacka mora biti vodja,Rusiju treba ekonomski unistiti ,iza toga slijedi propast Evrope, to Soros nije rekao ali je to ili bi bila posledica ovakve politike koju Soros predlaze i svesrtano se zalaze.Kada bi se to desilo ,i ako ova specija bude ziva te bi posledice kasnije pripisati Njemackoj,zar to nijesmo vec jednom vidjeli.
Ovaj sada vec ostareli ciica je dosta zla svijeto donio ali je i pored podmakhlih godina dovoljon krepak da smisli nova zla i nove katastrofe,sto ga manje budu slusali to ce sansa za opstanak biti veca,mocan jeste ali je vec odavno procitan ,u Njemackoj ima vjernog saradnika u Jozefu Martinu Fiseru porijeklom iz Madjarske ,gle cuda oba su iz iste zemlje a spaja ih isto porijeklo.