ИН4С

ИН4С портал

Ниманбегу: Инсистираћемо да се уговори испоштују до краја

Генци Ниманбегу

Предсједник Форце Генци Ниманбегу казао је да његова партија на предстојећим изборима заказаним за недјељу 27. марта, излази самостално пред грађане, са слоганом “Часно и право” и то с разлогом.

”Грађани Улциња препознали су да се само часним људима може дати на управљање развој града, а то на овим изборима представља наша листа. Наш досадашњи политички пут је увијек у правцу којим се не праве трули компромиси, непринципијелне предизборне коалиције, без програма и идеје како треба развити наш град. Наш политички програм је супериоран у односу на наше конкуренте, у којем је конципирано 40 тачака које ћемо реализовати за четири године нашег мандата, и то корак по корак, у шта смо увјерени да ће нам грађани указати повјерење. Улцињ ће добити ново рухо”, казао је Ниманбегу у интервјуу за “Вијести”.

Како коментаришете ситуацију око хотела “Галеб” и “Лидо”, који су према свим до сада закљученим уговорима и анексима уговора са Владом, морали бити изграђени и стављени у функцију? Да ли ћете евентуално тражити одговорност због тога…?

Улцињ је у великом губитку деценијама због недостатка хотела високе категорије. Улцињ заслужује боље! Наш програм развоја града предвиђа да случајеви нереализованих инвестиција, коначно крену да се реализују, а кривци сносе одговорност пред надлежним органима. Мада нас чуди како “борци” против организованог криминала и корупције праве непринципијелне коалиције са особама који су до јуче били главни кривци за рушење симбола туризма Улциња и сада нуде “нови почетак”.

Оно на чему ћемо ми инсистирати је да се уговори испоштују до краја. Забранићемо градњу вила и станова за продају на локалитетима предвиђеним за развој туризма, већ ћемо се искључиво фокусирати на градњу хотела високе категорије, и тако Улцињ вратити на мапу најквалитетнијих туристичких дестинација. Привући ћемо инвеституре који ће у Улцињу видјети шансу за даљи развој туризма.

Већ деценијама, гранична линија морског добра у Улцињу није повучена у складу са Законом о морском добру. Да ли ћете предузети нешто у вези са тим?

Нова Демократска снага Форца, већ је преузела кораке ка отклањању дискриминаторске политике овог државног предузећа наспрам наше општине, која је своју дискриминацију само продубљивала, тако што је једино код нас са мора прешла и на ријеку, са тенденцијом даљег продирања.

Једино смо ми предложили да приоритети евентуалне будуће 43. Владе буду захтјеви које смо ми предложили, међу којима је и доношење Закона о морском добру којим се општинама даје надлежност за управљање над тим простором. Тај захтјев је прихваћен од стране мандатара са много кашњења.

Како ћете као дио власти ријешити проблеме инвеститора у Улцињском пољу, који су платили комуналије, али им Општина још не уређује инфраструктуру иако је то била у обавези? Да ли ћете бити више посвећени сеоском подручју у погледу изградње инфраструктуре што је углавном актуелно само уочи избора?

То ће бити и један од приоритета, одговорност према инвеститорима. Настојаћемо да средства која су они намјенски платили за уређење инфраструктуре хитно реализујемо, јер инфраструктура је примарни основ за развој наше општине.

Потреба сваког грађанина је квалитетна инфраструктура а то је наш фокус имајући у виду смјер у којем желимо развијати нашу општину, како у центру града, Штоју, тако и у Братици и у Анамалском подручју. Амандманом на буџет за 2022, превидјели смо повећање средстава са 30.000 на 80.000 еура за регионални пут Владимир – Острос и то је тек почетак.

Како цијените рад одлазеће власти? Које су вам листе/партије прихватљиве за постизборну сарадњу?

Форца је из власти практично изашла крајем 2020. године када није гласала за усвајање буџета. Нисмо више жељели учествовати у власти гдје су резултати били минимални, тако да на овим изборима излазимо са опозиционих клупа. Мој лични став је био да нисмо ни требали партиципирати у власти.

Ми смо модерна, демократска, албанска партија, која је за природне коалиције у које су уткане исте или сличне вриједности. Не, никако лични интерес или власт по сваку цијену.

<

Да ли ћете прекинути праксу партијског запошљавања у структурама локалне управе?

Познато је да Форца има најјачи кадровски потенцијал. Међутим, исто тако, Форца је посљедња адреса којој се партијско запошљавање може приписати.

Вијести

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<