Николића расрдила истина: Садиковић нарушава углед Мила Ђукановића
1 min read
Милош Николић
Потпарол и посланик ДПС-а, Милош Николић, истакао је да је у емисији „Гледајмо се“, емитованој на ТВЦГ1 ,,дошло је до повреде основних професионалних принципа, стандарда и новинарске етике од стране новинара и водитеља Сеада Садиковића и самог уредништва ове емисије.”
“Наиме, у прилогу, скарадном монтажом уредништво емисије и одговорни у РТЦГ, тенденциозно су покушали да наруше углед предсједника Црне Горе Мила Ђукановића”, навео је Николић, кога је, како примјећујемо, расрдила истина.
У потрази за ,,правдом” за свог шефа Мила Ђукановића, Николић истиче да је ,,поред чина покушаја дискредитације институције предсједника Црне Горе, направљен низ прекршаја и повреда, прије свега члана 9. став 12. Закона о националном јавном емитеру Радио и телевизија Црне Горе који упућује на обавезе и одговорности, те обавезује на непристрасно, тачно и уравнотежено информисање о домаћим и међународним дешавањима од јавног интереса. Осим тога, додаје, дошло је и до повријеђивања неких од основних начела Кодекса новинара/новинарки.”
“Поводом овог скандала, захтијевамо да се огласи уредништво емисије и РТЦГ, те објасне којим су се мотивима водили када су се одличили за ову медијски диверзију. Од менаџмента РТЦГ очекујемо да јавности предочи ко је одговоран за овај непрофесионални чин и какве ће посљедице тим поводом сносити. Овим чином нарушен је кредибилитет Јавног сервиса, и наметнуто питање професионалности ове куће у предизборној кампањи за предсједника Црне Горе”, казао је Николић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Opet podguzna bravetina ,nesto rice ,jos malo i nema vise gazdinih jasla ,a sta ces onda krme i brave?!
Koji ugled?
Nikoliću, je li te imalo sramota od komšiluka, prijatelja i drugova da budeš ”POLTRON”. Bolje reći podrepica.
Bravo za istinu i nezavisni Javni servis !
Овоме је свеједно као и његовом поглавици гдје је образ а гдје гу….а!Трагедија наша браћо, шта нас задеси.Сваки дан са бившима СВАШТОЧИНАМА,кошта нас живота нашег народа који није ни сањао да је гајио анаконду у кући!
MALO JE POLITICARA KOJI SA TAKO UKALJANOM BIOGRAFIJOM KAO STO JE TVOJ SEF MILO…UPRKOS SVEMU JOS UVIJEK JE NA CELU DRZAVE,HVALA BOGU JOS KRATKO…ON JE LOPOVCINA NAJVECA U ISTORIJI CG …UNISTIO JE SVU CG PRIVREDU,OSTAVIO LJUDE BEZ POSLA,A PARE TRPAO U SVOJE DJEPOVE ,VRECE,NA RACUNE SVE POMOCU SISTEMSKE KORUPCIJE I KRIMINALA.SVOJU NAJBLIZU FAMILIJU ENORMNO OBOGATIO NA ISTI NACIN,A TI GA BRANIS NIKOLICU…DOSAO JE U DJEMPERU,A SADA JE MILIJARDER…TO OD PLATE NE MOZE NIKOLICU.PODRSKA ZA SADIKOVICA,SVI JEDVA CEKAMO NJEGOVU EMISIJU,A VAS JE ISTINA MNOGO ZABOLJELA…
Ајде то мили брате… Црна Гора као и остало васколико српство имали су веће трагедије и катастрофе, али, ипак, као феникс птица дизали смо се из пепела… Али он је заувек посвађао брата са братом… То се више не може исправити… Црна Гора ће заувек остати завађена територија, територија која је простала застиђе.