Nikolić i Putin odali počast palim borcima
1 min read
Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić i predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin odali su danas počast borcima palim za oslobođenje Beograda.
Oni su poslije intoniranje himni Srbije i Rusije položili vijence na Groblju oslobodilaca Beograda i spomenik Crvenoj armiji, poslije čega su se upisali u spomen knjigu.
Polaganju vijenaca prisustvovao je i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.
Putin će se nakon polaganja vijenaca imati sastanak sa predsednikom Srbije i premijerom Aleksandrom Vučićem u Palati „Srbija“.
Predsjedniku Ruske Federacije, Nikolić će uručiti Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici, poslije čega će premijer Srbije i Putin potpisati međudržavne sporazume .
Centralni događaj dana biće vojna parada „Korak pobjednika“ koja će iza Palate „Srbija“ početi oko 15.30 sati, a kojoj će prisustvovati i Putin.