IN4S

IN4S portal

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji u znaku odbrane svetinja: Izgubiš li ljubav, izgubio si mnogo, izgubiš li vjeru, izgubio si sve

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji

U nedelju Pravoslavlja, 08. marta 2020. u esenskoj parohiji, organizovan je moleban za narod u Crnoj Gori.

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji
Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji

Gospođa Tanja Božović i solista Lea Jovanovski povele su djecu iz ,,Pozorištanceta“ u šetnju po crkvi, koja su nosila ikone u rukama. Ubrzo su se molebanu pridružili svi prisutni vjernici, kojih je bilo oko 160, jednoglasno pjevajući pjesme.

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji

Poklik ,,Ne damo svetinje“, odzvanjao je crkvom Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana. Poruke poslate sa molebana svim vjernicima, bile su ,,Izgubiš li ljubav, izgubio si mnogo, izgubiš li vjeru, izgubio si sve“ i ,,Djeco moja, najpreče su vam svetinje“.

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji

Na jedan dostojanstven i miran način, Esen je poslao svoju poruku vezanu za dešavanja u Crnoj Gori, u nadi da će se mirnim putem, u duhu pravoslavlja, svi problemi riješiti.

Eparhija njemačka

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji u znaku odbrane svetinja: Izgubiš li ljubav, izgubio si mnogo, izgubiš li vjeru, izgubio si sve

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *