ИН4С

ИН4С портал

,,Не могу се поредити са нашим квалитетом“: Одбојкашице Србије у осмини финала ЕП са Румунијом

На Европском првенству за одбојкашице данас почињу елиминационе утакмице у којима побједа води ка завршници, а пораз дефинитивно руши снове о медаљи. Наша репрезентација, актуелни свјетски и европски шампион, дочекује мечеве друге рунде веома мотивисано после пет уписаних побједа у групној фази.

Одбојкашице Србије

На Европском првенству за одбојкашице данас почињу елиминационе утакмице у којима побједа води ка завршници, а пораз дефинитивно руши снове о медаљи. Наша репрезентација, актуелни свјетски и европски шампион, дочекује мечеве друге рунде веома мотивисано после пет уписаних побједа у групној фази.

Ривал у осмини финала данас од 16.00 је селекција Румуније, која ће с обзиром на то какав је однос квалитета, имати шансу само часно да се опрости од шампионата.

У последњих десет година ове двије селекције састале су се десет пута, уз све победе Србије, доминацију показује само један изгубљен сет и 30 освојених. Ништа другачији расплет од убједљивог тријумфа не очекује ни данас либеро Теодора Пушић, која је на висини задатка била током групне фазе.

Обзиром на то да сам прошле сезоне играла у Румунији, познајем велики број играча. Имају неколико добрих појединаца, али свакако да се не могу поредити са квалитетом наше репрезентације – истакла је Теодора, преносе Новости.

Србија је постепено улазила у форму на овом шампионату, а најбољи меч је одиграла управо против домаћина Турске у последњем колу у групи (3:1), који им је донио прво мјесто и лакшег противника.

После Румуније, на мегдан Србији долази побједник сусрета Бугарска – Азербејџан. Потенцијални ривал у полуфиналу је Италија, с којом је Терзићев тим играо и у финалу СП. Пушићева сматра да екипа може да одбрани трон, освојен у Бакуу 2017. године.

Према појединим кладионицама квота на побједу Румуније је 21, док за Србију није ни постављена, што довољно говори о снази екипа.

Прочитајте још:

Звезда довела ван Ла Пару из Хадерсфилда

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *