NBA pojačanje za Grčku: Rik Pitino na klupi Helena

Rik Pitino; foto: slamdunk.ru
Američki trener Rik Pitino uskoro bi trebalo da preuzme košarkašku reprezentaciju Grčke.
Iskusni stručnjak prisustvovaće evroligaškoj utakmici između Panatinaikosa i Valensije u okviru 7. kola najelitnijeg takmičenja.
„Gledaću utakmicu u petak i tada ću se vidjeti sa mojim prijateljima i imati sastanak sa ljudima iz Federacije u vezi sa preuzimanjem reprezentacije. Razgovaraćemo sjutra ili prekosjutra“, rekao je Pitino.
Grčka je zauzela 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini, a plasman na Olimpijske igre pokušaće da obezbijede preko kvalifikacionog turnira.
„Veliki je izazov trenirati njih, pošto se nisu direktno kvalifikovali na Olimpijske igre. Uz to je i velika čast. To radim iz ljubavi prema Grčkoj i grčkom narodu. Igrači će doći umorni na to okupljanje, a motivacija će tu dosta značiti. Ja ću pokušati tda ih motivišem“, dodao je Pitino.
Njegova trenerska karijera traje bezmalo 40 godina, a interesantno, u Evropi je prvi put radio prošle sezone, kada je vodio Panatinaikos, prenosi B92.