IN4S

IN4S portal

Naser Orić izručen BiH

1 min read

Bivši komandant muslimanske vojske u Srebrenici Naser Orić sleteo je u Sarajevo iz Švajcarske, gde je bio uhapšen po poternici Srbije.NaserOric7_zps3922969b

Nakon što ga je preuzela Granična policija BiH, Naser Orić će biti predat u nadležnost Tužilaštva BiH, koje protiv njega vodi istragu koju je preuzelo od Okružnog tužilaštva iz Bijeljine, piše bosanski portal „Kliks“.

Tužilaštvo će, nakon što bude predat u njihovu nadležnost, saopštiti da li će Oriću biti predložen, a potom i određen pritvor, ili će pak biti pušten na slobodu.

Podsećamo, Orić je uhapšen 10. juna u Ženevi po srpskoj poternici za zločine počinjene u Zalazju kod Srebrenice.

Nakon hapšenja Oriću je određen ekstradicioni pritvor od 14 dana. U međuvremenu Srbija je Švajcarskoj poslala zahtev za Orićevo izručenje, a zahtev za izručenje poslali su i istražni organi BiH.

Švajcarska federalna kancelarija za pravosuđe odlučila je juče da Orića isporuči Bosni i Hercegovini zbog činjenice da se protiv Orića postupak vodi i u Tužilaštvu BiH, i zato što je dela za koja se tereti počinio u BiH.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *