На помолу сензационални трансфер: Мркела први пик ФСС да замијени Ковачевића

Митар Мркела
Љето промјена у спортској вертикали Фудбалског савеза Србије могло би да изњедри и трансфер из категорије сензационалних. Као први фаворит за наследника Дарка Ковачевића фигурира спортски директор Црвене звезде Митар Мркела!
Врх домаћег савеза профилисао је последњих дана више него позитиван став о квалитетима дугогодишњег спортског радника. О Мркелином раду више пута, и то јавно, изјашњавао се и први човјек српског фудбала, Славиша Кокеза, чиме је заокружена идеја да би Звездин функционер био одлично решење на врху спортске пирамиде ФСС. Отуда и ријешеност да вредном фудбалском раднику буде понуђен посао на захтевном мјесту у хијерархији.
До реализације ове замисли, ипак, дугачак је пут. Први и најбитнији у цијелој причи биће Мркелин став. Као директор и заменик директора млађих репрезентативних селекција ФСС, у мандату предсједника Томислава Караџића, оставио је запажен траг, али и позиција у Љутице Богдана, у овом тренутку, оставља простора Мркели да ужива у послу и задовољно трља руке.
Током Мркелиног седмогодишњег мандата у ФСС, од 2010. до 2017, млађе репрезентативне селекције Србије бележиле су можда и најбоље резултате.
Сасвим атипично некадашњим фудбалерима, Митар Мркела се после играчке каријере изградио као спортски радник.
Предводио је ФС Београда од 2001. до 2005, обављао послове „министра” за спорт у београдској градској управи за спорт, био спортски директор и тренер у ОФК Београду, директор Звездине школе… Најдубљи траг, истовремено и најдужи стаж, уписао је за седам љета ангажовања у ФСС.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Оооооооооооооооооо, ИНФОРС, колико је сензационалан?!
Оставите се оваквих наслова.
А и ових опскурних тема!