ИН4С

ИН4С портал

Морамо превазићи подјеле

1 min read

Српски народ мора коначно почети да остварује своју кључну мисију, а то је да буде средишњи и главни народ на Балкану, казао је лидер „Треће СрбијеМирослав Паровић на трибини „Шта Црна Гора значи Србији“ чији организатор је био портал „ИН4С“.

parovic

Он је истакао да морамо превазићи тзв. завичајне подјеле које су у годинама за нама направиле доста зла, а онда и да почнемо тражити одговорне за стање у којем се данас налазимо.

Политички лидери у обје државе, рекао је Паровић, нијесу се промијенили последњих четврт вијека, а исти који су нам некад причали да ћемо побиједити у рату, данас нам говоре да ће нас увести у Европску унију (ЕУ).

Недавна дешавања у Куманову, истакао је он, нијесу случајна већ су инсценирана с намјером да се прекине тзв. Коридор 10 који је од виталног значаја за све балканске народе и остатак Европе.

Балкан је данас, сматра он, притиснут великоалбанским, као и исламистичким тероризмом који је актуелан у Босни, а све што је у Босни, истакао је Паровић, данас или сјутра може бити и у Црној Гори и Србији.

Предсједник политичког савјета Нове српске демократије Будимир Алексић казао је да је читав смисао борбе наших предака за српско име и православну вјеру био да се обнови немањићка држава, али то међународне околности и услови нијесу дозвољавали.

treca srbija 2

У овом моменту оваква Црна Гора Србији значи камен о врату, или тег на ногама, или средство притиска. То је њена улога данас у контексту савременог, тзв.новог свјетског поретка. Дакле, све оно што је сушта супротност историјске Црне Горе са којом ова данашња нема никакве везе“, рекао је Алексић.

Упркос разним пописним манипулацијама, рекао је новинар и публициста Горан Ђетковић и данас у Црној Гори има 30 одсто. „Србија мора да зна да ми нисмо дијаспора, нити смо у Црној Гори национална мањина, већ њен једини историјски државотворни народ“, казао је он указавши на пропуст којим законска регулатива Србије детерминише Србе у Црној Гори исто као Србе на Новом Зеланду.

treca srbija 4

Као синоним тренутних односа Србије и Црне  Горе, Ћетковић је навео ТВ Пинк, који својим острашћеним извјештавањем наноси штету српском народу у Црној Гори:

Власник те телевизије није са Цетиња, него са Дедиња и о томе треба размислити„; казао је он.

Ћетковић је као главне кривце за лоше односе истакао политичаре који дијеле, умјесто да раде на саборности народа.

Политичари су народ претворили у гласаче и само га тако гледају. Политичари тврде да народ нема разумевања за њихову политичку мудрост и све чешће изговарају цитат из Горског Вијенца, стављен у уста турског силника: „Пучина је стока једна грдна“. Политичари су постали однарођени, несвјесни тешке социјално-економске ситуације у коју је њихов народ запао, јер „сит гладном не вјерује“. Постали су несвјесни и снага и слабости свог народа. Политичарима у Црној Гори је успјех и врхунски циљ улазак у Парламент, без посебне свијести шта у том Парламенту треба да раде и у чије име су тамо. Политичари и политичке структуре, од којих народ очекује прегнуће и излаз из ове ситуације су постале летаргичне скупине истомишљеника, удобно смјештене у дио мозаика данашње и овакве збиље“, навео је он додајући да су у Црној Гори на сцени једни те исти људи „на свим половима унутрашњо-политичких дешавања, што је несхватљиво с обзиром на резултате њиховог дјеловања„.

Да ли је то пресахло, некада богато врело мудрих и политички  даровитих Динараца, или је констелација тако постављена да је способним, посвећеним људима, људима са ентузијазмом и новом идејом за новонастали моменат,  онемогућено позиционирање на политичкој карти Црне Горе„, запитао се он.

Горан Ћетковић је подсјетио да у Црној Гори има 30 одсто Срба и да би Срби могли представљати кључну снагу у Црној Гори, те да је свако ко ради на разбијању и уситњавању те снаге, непријатељ Срба у Црној Гори.

„Саборност је наш једини излаз из ситуације у којој се налазимо. Подјеле и они који нас дијеле, морају остати иза нас, ако нећемо да доживимо тиху националну еутаназију„, закључио је Ћетковић

Доц. др Дејан Мировић истакао је да се морамо запитати како смо данас дошли у ситуацију да имамо два иста народа у двије различите државе, а да је стање било другачије прије 130 година када су њихове територије раздвајале турске.

treca srbija 5

Србија данас ћути о минимум 200.000 Срба у Црној Гори и то оних жестоких, који су то по цијену дискриминације, губитка посла, другоразредног положаја у тзв. Миловој држави„, рекао је Мировић, подсјетивши да је прије једног вијека, навевши примјер Марка Миљанова и Јована Скерлића, него данас када је на сцени ћутање о Црној Гори у Србији.

„Скоро је био и велики јубилеј 200 година од рођења Петра Петровића Његоша. Српска научна и политичка јавност је готово прећутала ову годишњицу. С обзиром да Његош говори о интегративним смјеровима српских држава, да Косово поставља у центар нашег живота, сасвим је јасно зашто га актуелна Србија избјегава“, казао је он, додајући да је истим разлогом све тиша причао о српској покрајини Косову и Метохији.

treca srbija

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

8 thoughts on “Морамо превазићи подјеле

  1. Otpatke od Dveri koji su se prodali za 3 javne firme u Novom Sadu vi nazivate cime? Spasom za Srbe. Dajte bre ljudi uozbiljite se malo.

  2. Оно што је ћетковић о политичарима у Црној Гори рекао треба да пренесете.То је кључна порука па макар се Будо Алексић опет љутио

  3. Више бриге за Црну Гору се није показало од Млађа Ђорђевића на овамо. Вјерујем у искреност ових момака и желим да вјерујем у процјену ИН4С кад је Трећа Србија у питању. Мала странка, младих људи са врло зрелим порукама. Пуна подршка, а линкове шаљем породици у Новом Саду и Кули.

  4. 1910 je ovo napisano prije 105 godina,da li je danas isto tako,rekli bi recnikom kaladionicara “ iz jedan u jedan “ da je tako.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *