„Млади да остану у Црној Гори“: Социјални савјет изгласао подршку програму „Европа сад“

Милојко Спајић
Социјални савјет изгласао је на данашњој сједници подршку програму „Европа сад!“.
Министар економског развоја Јаков Милатовић рекао је након сједнице да је у питању велики корак напријед.
„Добили смо и аплауз на крају представљања пројекта. Поносни смо на посао који смо урадили. Ово је велики дан за Црну Гору. Запослени ће већ почетком наредне године осјетити повећање зарада, а послодавци мање оптерећења за рад“, казао је данас новинарима министар финансија и социјалног старања Милојко Спајић, који је Социјалном савјету данас представио програм, преносе Вијести.
„Кључно је да млади остану у Црној Гори. Ово је порука да остану јер је ово тек почетак мјера за побољшање стандарда и услова пословања“, додао је он.
Спајић је крајем септембра најавио да ће у наредној години бити укинути доприноси за здравствено осигурање на зараде, да неће бити опорезиване зараде до бруто износа од 700 еура… Смањење дажбина за које би требало да се повећа зарада запосленог износиће 17 одсто, минимална зарада биће повећана на 450 еура, док ће просјечна нето зарада због ових мјера бити повећана на 700 еура, навео је тада Спајић.
Он је тада рекао да програмом „Европа сад!“ желе обезбиједити достојанство радника, привући нове инвестиције и послати поруку младима да не напуштају Црну Гору.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Hm. Ne reče odakle će to biti finansirano? To su ogromna sredstva. Ako je to dalje zaduživanje i prati rast cena kao u Evropi, nije dobro.
Lijepo za čut i sa kratkim rokom za početak primjene , ama se nešto bojim jer na dobro nismo navikli… Daj Bože Spajiću , ali da bude održivo i bez da to povećanje anulira povećanje cijena , pa da te slavimo… Ajde da vidimo jer konac djelo krasi…
Podrška ekonomskom programu „Maršalov plan“ i najpopularnijem ministru u Vladi Crne Gore Milojku Spajiću i ako ovako nastavi budućem predsjedniku Vlade Crne Gore.
Za vrijeme uzurpacije vlasti od strane DPS-a, besumučno je pljačkan narod i zemlja i nije bilo normalno očekivati da lopovi na vlasti rade u interesu zemlje i naroda. Da je bilo makar malo poštenja za vrijeme prethodne vlasti, najmanja plata bila bi 1 000 eura.
Oni nisu kao Milo obećali za 4 godine nego od januara. Nadam se da su dobro izračunali, jer su uložili svoju političku karijeru u ovaj projekat. Meni ne izgledaju ni kao prevaranti ni budale, naprotiv.
Da budem precizan ovo se odnosi na veci dio komentara ne na tekst
E MORAMO PRIZNAT DA STO BI SE REKLO NI DOBRO NAM NE VALJA. NIJESTE DO SAD MILU AMA BAS NISTA ZAMJERALI. PUSTITE IH VEC JEDNOM DA RADE NIJESU NI PUNU GODINU TU. VIDIM DA DRUGIM RIJECIMA VAPITE ZA DIKTATOROM..
Pravo pitanje na najavljeno povećanje zarada je da li mladi ministri možda znaju nešto što građani ne znaju, odnosno da li je to činjenica da će do nove godine ova vlada biti vlada u ostavci. A onda ova obećanja postaju mreža za prikupljanje glasova, nešto u Šojićevom stilu na magarećim livadama. Volio bih da griješim i da me momci demantuju, ali ako zakonski predlozi kojima se reguliše ova materija ne budu u parlamentu na prvoj narednoj sjednici onda ipak imamo gradilište na magarećim livadama. Jer, pad ove vlade i raspisivanje vanrednih izbora su toliko postali izvjesni da ne mogu da razmišljam na ovaj način.
Ministar finansija-„ekspert“ danas izjavio da ne zna koliki je godišnji promet goriva u CG!?
Takav ministar-„ekspert“ sastavio Budžet za ovu i sastaviće Budžet za sledeću godinu!?
Takav ministar-„ekspert“ sastavi plan „Evropa sad“!?
TAJ PLAN JE MRTVO SLOVO NA PAPIRU I ŠARENU LAŽU za građane CG a sve u cilju predizborne kampanje koja zvanično nije počela!
Daj ,boze da tako bude ministre Spajicu ,a mislite li vi i na penzionere ,i oni su zivi ljudi ,a primanja su im mao veca od djackog dzeparca ,imate li u vidu povecanja i za njih?
Bravo!
Јел то сатанска Јевропа и младе задужује и контролише кроз пројекте деструкције?Има ли ишта људско да дате младима без распале Јевропе и рекеташког ММФ-а?
А што је сад 2500 радника добило отказ јер се нису хтјели вакцинисати, то појео вук магарца. Једно причате а друго радите, како сте кренули сви ћемо од глади помријети. Ало, колике су вам акцизе на гориво?!
sve je to lepo ,povećanje plata ,da li će cene ostati iste,da li će stanovi za izdavanje biti niže ili skuplje,da li će struja biti povećana ,da li će privatnici davati otkaze
Ulazimo polako u predizbornu kampanju pocelasu obećanja povećanja plata u zdravstvu kao u nemačkoj evo sadace svi mladi da žive od svoga rada i da konačno oni izdržavaju svoje roditelje a ne roditelji njih svecenas usrećiti mladi i lijepi ekspert političari poput spaica milatovica i vrhovnog apostola krivokapica I uz mladog autokratu abazovica.
Selo gori, a baba se češlja
Recite ministre, premijeru i ostali ČIMR NAS ZAPRAŠUJU i truju.
Čik ako smijete