Мјузикл о принцези Дајани на Бродвеју
1 min read
Принцеза Дајана
Прича о трагично преминулој британској принцези која је „уздрмала“ краљевску породицу и одлучила се за сопствени пут, због чега је постала бесмртна.
Музику за најављени мјузикл написао је клавијатуриста Џона Бон Џовија, Дејвид Брајан, који је 2010. године освојио двије награде „Тони“ за сценски шоу Мемфис.
Главна улога додијељена је Џин де Вал, позоришној глумици која је наступала у бродвејским представама „American Idiot“ и „Kinky Boots“, наводи Би-Би-Си.
– Сви су били поносни на њу, била је посебна, без обзира на то из ког су сталежа. Мислим да ту њену особину сви желимо да славимо – рекла је глумица о покојној принцези.
Улога принца Чарлса додјељена је глумцу Роуу Хартрампфу.
У мјузиклу је много музике која ће дочарати понашање папараца, живот с Виндзорима, везу Дајане о којој се шушкало с Џејмсом Хевитом, а једна се зове „Secrets and Lies“.
Холивуд репортер наводи да мјузикл садржи бројне музичке нумере потребне за хит представу.