ИН4С

ИН4С портал

Милатовић: Важно је да изградимо повјерење; Вучић: Црна Гора изузетно важан партнер

1 min read

Фото: Танјуг/Зоран Жестић

Предсједник Црне Горе Јаков Милатовић дочекан је данас уз највише војне и државне почасти испред Палате Србије у Београду гдје борави у званичној дводневној посјети. Милатовићу је дочек уприличио предсједник Србије Александар Вучић свечаном церемонијом.

Након тет-а-тет састанака и пленарног разговора делегација, председници се обраћају медијима.

– Велико ми је задовољство да сам имао прилику да угостим Милатовића, данашњи разговори су потврда да је јачање веза и сарадња од узајамне користи. Наши добри односи су битни због грађана. Србија и Црна Гора имају велику трговинску размјену. За нас је Црна Гора изузетно важан партнер и због траиционалне блискости- казао је Вучић.

Рекао је да је са Милатовићем разговарао и о изградњи путева који ће повезивати Црну Гору и Србију, као и о далеководима и другим питањима.

– Речено нам је да Црна Гора жели да направи терминал за гас… Задовољан сам што смо могли да разговарамо отворено иако о неким питањима нисмо сагласни. Желим да вјерујем да говоримо о нечему што неће бити лако, али да ипак да дођемо до бољих односа- додао је Вучић.

Милатовић је казао да му је задовољство што је посјетио Београд као предсједник Црне Горе.

– Захваљујем Вучићу на позиву и гостопримству. Вјерујем да је ово важан корак између односа наше двије земље- поручио је Милатовић.

Истакао је да је Србија у економском смислу најважнији партнер.

– Са Србијом немамо дипломатски однос на нивоу амбасадора, немамо заједничке граничне прелазе, платни промет је огромна баријера… Никада није одржана заједничка сједница влада двију земаља. О томе смо разговарали и показали жељи да све ове ствари и коначно ријешимо. Црну Гору и Србију веже заједничка историја и циљ. Врло је важно да изградимо међусобно повјерење и покажемо да разумијемо се и када се не слажемо око неких питања. Неопходно је именовање амбасадора- навео је Милатовић.

Предсједник је казао и да простор за унапређење такође постоји у области енергетике и ИТ сектора.

– Дијелимо заједнички европски циљ. Нагласио бих важност Берлинског процеса и поздравио сваку иницијативу која долази из нашег региона која за циљ има побољшање економских односа земаља региона. Овом посјетом окрећемо нови лист, Црна Гора је пријатељ Србији, а Србија Црној Гори. Позивам Вучића да посјети Црну Гору- истакао је Милатовић.

Милатовић је казао да је изнио питање изручења Светозара Маровића.

– Од Вучића сам добио увјерење да ће се Србија одговорно односити према том питању- казао је Милатовић.

– Није истина да Поштанска штедионица хоће да купи Прву банку- одговорио је Вучић.

<

Претходно је Милатовић на свечаном пријему у Црногорској кући у Београду, поручио да, након посјета Европским институцијама и сједишту НАТО у Бриселу, долази у Београд „у намјери да да допринос ревитализацији политичких односа двије земље“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

9 thoughts on “Милатовић: Важно је да изградимо повјерење; Вучић: Црна Гора изузетно важан партнер

  1. sve sto je mogla , crna gora je uradila protiv srbije !!!….
    i popis ,
    i crkva ,
    i jezik ,
    i pismo ,
    i kosovo ,
    i hrvatska,
    i ambasador,
    i vlada bez srba ,
    i srebrenica,
    i njegos ,
    i drzavljanstvo…
    crna gora je zaista iskreni i dokazani neprijatelj srbije!

  2. Sve ovo je gola kurtoazija i meni osećaj kao da je u Bgd predsednik Zanzibara a ne CG! Samo me čudi onoliko policije po ulicama kao da je Joe u Bgd a ne Jakob!?

  3. Kakvo crno povjerenje, pa noz u ledja i to odmah 2008, bar da su se reda radi neckali, ka djeca sto rade kad im ciko daje pare ili cokoladu.

    Kakav je to brat i kome treba takav brat?

    Samo koliko mora sa zvanicnim montenegrom, a sa srbima u cg svu paznju, pare i brigu.Dok se ne opamete, ako ikad.

    5
    1
  4. Повуци признање КиМ. Ваљда се АВ сјетио да те то пита. У сваком се погледу ограђујеш од ДПСа, па сходно томе би био и ред да се повуче нелегално и нелегитимно, срамно признање независности КиМ. Освјетлај образ Црне Горе једним таквим храбрим чином.

    10
    1
  5. Način na koji se formira antisrpska vlada u Crnoj gori u kazuje na to da povjerenja neće biti i da je odlazak Milatovića u Beograd obična neiskrena farsa.

    7
    2
  6. Postavlja se pitanje a sa kim CG uma iste stavove po pitanju Kosova i Metohije.
    To je pitanje identiteta naroda, ne moze sve za stomak nesta mora i za glavu.

    9
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *